وقوع انفجارهای متعدد در خارکیف اوکراین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وقوع انفجارهای متعدد در خارکیف اوکراین به گزارش سوالات شرعی و احکام، منابع خبری بامداد شنبه از شنیده شدن صدای انفجارهای متعدد در شهر خارکیف در شرق اوکراین خبر دادند.
بر اساس این گزارش، خبرنگار شبکه خبری الجزیره گزارش داد که صدای انفجارهایی در خارکیف شنیده شد. این در حالی است که خبری درباره خسارات و تلفات این انفجارها منتشر نشده است.
در همین حال، شهردار شهر خارکیف این انفجارها را به حملات موشکی به این شهر مربوط دانست که موجب وقوع آتش سوزی در یک مرکز درمانی و ساختمانی غیرمسکونی شده است.
این انفجارها پس از آن صورت می گیرد که منابع خبری اعلام کردند مسکو تمرکز حملات خود به اوکراین را روی مناطقی که پس از برگزاری همه پرسی به روسیه پیوستند قرار داده است.
«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، روز چهارشنبه، ۱۳ سایت احکام، مصوبه‌ای را امضا کرد که به موجب آن چهار منطقه از اوکراین که بخش‌هایی از آن‌ها در کنترل نیروهای روسیه است، به خاک روسیه الحاق می‌شوند.مطابق مصوبه جدید، حدود ۱۸ درصد خاک اوکراین (استان‌های دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا) به خاک روسیه افزوده می‌شود.
این بزرگ‌ترین الحاق سرزمینی در قاره اروپا پس از جنگ جهانی دوم تاکنون است، هرچند مسکو هنوز مرزهای جدید را دقیقاً اعلام نکرده است.
الحاق این مناطق به خاک روسیه همزمان با آن صورت گرفته است که رئیس جمهور روسیه با صدور فرمانی، دستور داد تا اقدامات مقتضی برای گنجاندن نیروگاه اتمی زاپروژیا به فهرست دارایی‌های فدرال دولت روسیه، انجام شود.
همه پرسی برای پیوستن جمهوری‌های لوهانسک و دونتسک و مناطق زاپروژیا و خرسون در شرق و جنوب اوکراین به روسیه هفته اخیراً برگزار شد و پس از رأی موافق اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان در این همه پرسی، مناطق مذکور درخواست رسمی خود را برای پیوستن به روسیه ارائه کردند و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز در حکمی رسماً این مناطق را به خاک روسیه الحاق کرد.
رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ۱۴۰۰) فرمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین را صادر و دلیل این تصمیم خود را درخواست جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک از وی برای کمک به آنها و رها شدن از زیر یوغ ظلم رژیم کی‌یف عنوان کرد. امیدوارم از خبر وقوع انفجارهای متعدد در خارکیف اوکراین راضی بوده باشید.

وقوع انفجارهای متعدد در خارکیف اوکراین  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۸ ۰۲:۳۸:۳۱