واکنش دبیرکل اوپک به امکان بازنگری در کاهش تولید نفت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واکنش دبیرکل اوپک به امکان بازنگری در کاهش تولید نفت به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، «هیثم الغیص» دبیرکل سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) به امکان بازنگری اوپک پلاس به تصمیم اخیر خود برای کاهش تولید نفت واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، دبیرکل اوپک در پاسخ به سوالی در این خصوص طی نشست خبری در الجزایر گفت که تصمیمات این سازمان صرفاً فنی است و اوپک پلاس با کاهش تولید دو میلیون بشکه در روز، تصمیمی بر اساس پیش بینی تحولات بازار جهانی گرفته است.
وی در عین حال افزود که تصمیمات در اوپک همواره از انعطاف برخوردار است.
این در حالی است که یک مقام عربی در کویت اعلام کرد که تصمیم اوپک پلاس برای کاهش عرضه نفت، اقدامی صحیح است که در زمان مناسب اتخاذ شد.
این مقام عربی که از او تحت عنوان دبیرکل کشورهای عربی صادرات کننده نفت یاد شده، همچنین گفت: تصمیم کاهش تولید نفت در واقع با توجه به عدم اطمینان پیرامون عملکرد اقتصاد جهانی صورت گرفت و با رویکرد موفقیت‌آمیز اوپک پلاس در اتخاذ گام‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از هرگونه عدم تعادل در بازار نفت، به ویژه در طرف عرضه و تقاضا، همسو بود.
کشورهای عربی صادر کننده نفت شامل عربستان سعودی، الجزایر، بحرین، مصر، عراق، کویت، لیبی، قطر، سوریه، تونس و امارات است. این سازمان عربی در واقع بخشی از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است که متشکل از ۱۳ عضو است.
پس از آنکه سازمان اوپک در اقدامی شوکه‌کننده تصمیم به کاهش تولید نفت خام گرفت و قیمت نفت را درست در زمان افزایش نگرانی‌های جهانی درباره تورم، بالا نگاه داشت، آمریکا، عربستان را به جانبداری از روسیه متهم کرده است. بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان اما تاکید دارد که این تصمیمی اقتصادی بوده و ربطی به سیاست ندارد. امیدوارم از خبر واکنش دبیرکل اوپک به امکان بازنگری در کاهش تولید نفت راضی بوده باشید.

واکنش دبیرکل اوپک به امکان بازنگری در کاهش تولید نفت  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۷ ۰۲:۴۰:۴۰