غول‌کش در آستانه یک موفقیت تاریخی/ تیمی که پرچم آسیا را بالا
برد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر غول‌کش در آستانه یک موفقیت تاریخی/ تیمی که پرچم آسیا را بالا
برد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مردان سرزمین آفتاب تابان که ششمین حضور خود در جام جهانی را تجربه می کردند، برای چهارمین بار به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند و با توجه به قرعه ای که دارند در آستانه یک اتفاق تاریخی هستند.
ژاپنی ها جام بیست و دوم را با دیدار برابر آلمان آغاز کردند و در حالی که علاقمندان به فوتبال شانس برد این تیم را اندک می دانستند اما چشم بادامی های آسیا برابر تیم مدعی و اروپایی آلمان به پیروزی رسیدند تا یکی از دو شگفتی جام توسط تیم های آسیایی را رقم بزنند.
هر چند شکست برابر کاستاریکا شانس ژاپن برای صعود به مرحله بعد را کم کرد اما در روزی که کمتر کسی تصورش را می کرد این تیم توانست اسپانیا یکی از مدعیان اصلی قهرمانی این دوره از مسابقات را هم شکست دهد تا جای این تیم را در صدر جدول بگیرد و به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شود.
ژاپن دو تیمی را برد که قبلا با تیم ملی ایران در جام های جهانی بازی کرده بودند و هر دو تیم هم برنده شده بودند. آلمان در جام جهانی ۱۹۹۸ برابر تیم ملی ایران به برتری ۲ بر صفر رسید و اسپانیا هم در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه یک بر صفر ایران را شکست داد.
حالا ژاپنی ها که با یک مربی وطنی در این مسابقات شرکت کردند با صدرنشینی در گروه خود باید به مصاف تیم ملی کرواسی بروند که به مراتب ضعیف تر از آلمان و اسپانیاست.
هر چند کرواسی نایب قهرمان دوره گذشته جام جهانی است اما در این دوره کیفیت فنی پایین ترین نسبت به دو مدعی قهرمانی داشت. همین امر این فرصت را برای ژاپنی ها فراهم می کند که به عنوان یکی از نمایندگان آسیا راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند. این اتفاق در صورت رخ دادن برای اولین بار در تاریخ فوتبال این کشور خواهد بود.
البته در بین تیم های آسیایی تیم ملی کره جنوبی در جام جهانی ۲۰۰۲ که خودش یکی از میزبانان بود با صعود به نیمه نهایی بهترین عملکرد تیم های آسیایی را در تاریخ جام های جهانی داشته است. بااین حال در این دوره از مسابقات ژاپن پرچم فوتبال قاره کهن را بالا نگه داشته است. امیدوارم از خبر غول‌کش در آستانه یک موفقیت تاریخی/ تیمی که پرچم آسیا را بالا
برد
راضی بوده باشید.

غول‌کش در آستانه یک موفقیت تاریخی/ تیمی که پرچم آسیا را بالا
برد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۲ ۰۲:۳۷:۴۴