درگیری مسلحانه شدید مبارزان مقاومت فلسطین در نابلس

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درگیری مسلحانه شدید مبارزان مقاومت فلسطین در نابلس به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع محلی از درگیری مسلحانه شدید مبارزان مقاومت فلسطین با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در پی یورش آنان به شهر نابلس در بامداد سه شنبه خبر دادند.
در آغاز این درگیری‌ها منابع محلی اعلام کردند که تا این لحظه، ۳ فلسطینی در درگیری با اشغالگران اسرائیلی در نابلس زخمی شدند که یکی از مجروحان که از ناحیه سر هدف قرار گرفته و گفته می‌شود از نیروهای امنیتی فلسطینی است، وضعیت وی وخیم است.
در ادامه این درگیری‌ها، برخی منابع خبری شمار مجروحان درگیری‌ها در نابلس را تا ۵ نفر اعلام کردند و گفتند که همه مجروحان از اعضای سرویس‌های امنیتی فلسطینی هستند.
همچنین منابع فلسطینی از شنیده شدن صدای انفجارها و تیراندازی شدید در نابلس خبر داده و اعلام کردند که بیش از ۳۰ جیپ نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به این شهر یورش برده و هم اکنون منزلی را محاصره کردند.
منابع محلی نیز اعلام کردند که مبارزان مقاومت و نیروهای امنیتی فلسطینی وارد درگیری مسلحانه شدیدی با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی شده و ضربه سختی به آن‌ها وارد کردند و برخی منابع از تلفات سنگین اشغالگران اسرائیلی خبر دادند.
در ادامه گفته شد که بیش از ۶۰ خودروی نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر نابلس یورش برده و درگیری‌های شدیدی در جریان است.
وزارت بهداشت فلسطین نیز در ساعات ابتدایی بامداد اعلام کرد که حداقل ۸ فلسطینی در درگیری‌های نابلس زخمی شدند که همگی به بیمارستان رفیدیا منتقل شدند و حال یکی از مجروحان که از ناحیه سینه هدف قرار گرفته، وخیم است.
عملیات‌های مقاومت فلسطینیان در کرانه باختری هر لحظه رو به افزایش است و پیشتر «اور هیلر» خبرنگار نظامی شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرده بود که بیشترین چیزی که سرویس‌های امنیتی اسرائیلی را نگران کرده، تبدیل شدن نابلس به جنین دوم است.
اگرچه رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان سعی دارند اوضاع امنیتی کرانه باختری را کنترل کنند، اما تنش بین فلسطینی‌ها و اشغالگران قدس روز به روز شدت می‌گیرد، تا جایی که مقامات صهیونیستی و آمریکایی نسبت به شروع انتفاضه جدید در این منطقه هشدار می‌دهند. سازمان امنیتی «شاباک» خواستار تشدید تدابیر امنیتی در شمال کرانه باختری شده و هشدار داده که کرانه باختری در حال خارج شدن از کنترل است و توصیه کرده که ارتش و سرویس‌های امنیتی تل‌آویو تدابیر امنیتی را پیش از اینکه اوضاع از کنترل خارج شود، تشدید کنند.
رسانه‌های اسرائیلی هم بارها تصاویری از صدها فلسطینی که با سنگ و گلوله به نیروهای اسرائیلی حمله می‌کنند، منتشر کرده و گفته‌اند که مبارزات دیگر متعلق به جنین یا نابلس نیست، بلکه این تصاویر از هر شهر و روستایی و حتی از توابع شهر قدس اشغالی هم دیده شده است. با این وجود دامنه فعالیت فلسطینی‌ها به سراسر کرانه باختری و قدس اشغالی کشیده شده است و مقامات اسرائیلی از انفجار اوضاع امنیتی بسیار نگران هستند. امیدوارم از خبر درگیری مسلحانه شدید مبارزان مقاومت فلسطین در نابلس راضی بوده باشید.

درگیری مسلحانه شدید مبارزان مقاومت فلسطین در نابلس  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۵ ۰۲:۳۸:۱۷