قشم

اگر قصد سفر به قشم دارید ، چه برای سفر سیاحتی و چه برای خرید ، خوب است که در باره قشم اطلاعاتی داشته باشید که به شما

در بهتر شدن و لذت بخش بودن این سفر به قشم کمک زیادی کند و تور قشم فوق العاده ای داشته باشید
تور قشم

قشم، جزیره عجایب هفت گانه، بزرگترین جزیره خلیج فارس و بزرگترين جزيره غير مستقل جهان می باشد که مساحتی بزرگ تر از ۲۲ كشور دنيا دارد و شامل ۶۹ شهر و روستا با جمعيتی بالغ بر۱۰۰ هزار نفر می شود. نام این جزیره در دوران ساسانیان ابرکاوان بوده است. شهر قشم که در واقع مهم ترین شهر جزیره می باشد و در تور قشم آنها را از نزدیک خواهید دید ، در شرقی‌ترین نقطه جزیره واقع شده‌است. از دلایل اهمیت آن، می توان به موقعیت مهم استراتژیک شهر قشم (داشتن دید وسیع نسبت به جنوب و شمال و شرق جزیره، داشتن دید به تنگه هرمز، نزدیکی به بندرعباس و…) و همچنین این مسئله که از قدیم اصلی ترین سکونتگاه در جزیره محسوب می شده است، اشاره کرد. انتخاب شهر قشم به عنوان پایگاه اصلی توسعه منطقه آزاد تجاری-صنعتی قشم نیز  بر اهمیت این شهر افزوده‌است. این امر در سال ۱۳۶۹ توسط دولت وقت جمهوری اسلامی ایران انجام گردید و جزیره قشم به دلایلی که گفته شد و همچنین به دلیل قرار گرفتن در تنگه استراتژیک هرمز و تاریخ پر فراز و نشیب آن از جمله آزاد سازی جزیره توسط امامقلی خان از دست بیگانگان که از نقطه های عطف تاریخ جزیره به حساب می آید، به عنوان منطقه آزاد تجاری-صنعتی انتخاب شد.

قیمت تور قشم

هتل ۴ ستاره کیمیا قشم

هتل ۳ ستاره بهشت قشم

هتل ۲ ستاره ایر قشم

هتل ۲ ستاره پارک قشم

هتل ۳ ستاره آپادانا قشم

هتل آپارتمان قشم

 

بنادر مهم قشم: ۱. بهمن ۲. شهید ذاکری ۳. سلخ ۴. مسن ۵. سوزا ۶ . کاوه ۷.  لافت (بندر ارتباطی بین جزیره با بندر پل برای رفت و آمد با خودرو از طریق شناور می باشد) ۸ .  درگهان (اغلب مسافران برای خرید علاوه بر قشم به این بندر نیز می روند و به دلیل حضور عمده فروشان از لحاظ تجاری نیز نقش مهمی در جزیره دارد) ۹.  باسعیدو ۱۰. فجر ۱۱. شرکت نفت ۱۲. رمچاه ۱۳. کندالو ۱۴. طبل

 

جزیره های بزرگ اطراف قشم:  جزیره هرمز، جزیره هنگام و جزیره لارک

موقعیت جغرافیایی قشم:  همسایگان جزیره زیبای قشم از قسمت شمال شهر بندرعباس، مرکز بخش خمیر و قسمتی از شهرستان بندر لنگه، از قسمت جنوب جزیره هنگام، از شمال‌شرقی جزیره هرمز، از سمت جنوب غربی جزایر تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی و از سمت  شرق جزیره لارک هستند. فاصله جزیره قشم تا بندرعباس(نزديک‌ترين بندر در ساحل اصلى کشور به جزيره‌ى قشم می باشد این بخش)، بندر هرمز،  جزیره لارک (تا مرکز دهستان لارک)، جزیره ابوموسی و جزیره تنب بزرگ به ترتیب ۲۰، ۱۸، ۹، ۱۶۳ و ۱۱۴ کیلومتر است که در تور قشم میتوانید از هر کدام جداگانه بازدید نمایید. نزديک‌ترين فاصله اين جزيره به ساحل اصلى کشور، در شمال ترین نقطه جزیره می باشد که این فاصله از بندر لافت (در جزيره‌ى قشم) تا آبادى پل (در مرکز دهستان خمير در ساحل اصلى کشور)  در حدود ۱۸۰۰ متر  بوده و در آينده نیز محل احداث پل خليج فارس خواهد بود.

 

مساحت قشم: مساحت جزیره قشم ۱۴۹۱ کیلومترمربع می باشد ، که حدود دو و نیم برابر بحرین (دومین جزیره بزرگ خلیج فارس) است و از کل مساحت جزیره ۳۰۰ کيلومتر آن به منطقه آزاد اختصاص داده شده است که این مقدار در برابر .

 

قشم دیدنیهای بسیار زیادی دارد که پیشنهاد میشود ببنید و اگر به جاهای دیدنی طبیعی علاقه دارید پیشنهاد میکنم که حتما با یک تور قشم سفر به آن داشته باشید.و اگر اطلاعات بیشتری از جاهای دیدنی قشم میخواهید به وبلاگ قشم ما سری بزنید

در تور قشم علاوه بر رزرو هتل با بهترین قیمت برای شما گشتهای ویژه از دیدنیهای آن همراه با راهنمای محلی برگزار

میشود تا در وقت شما صرفه جویی شود و امنیت کامل شما هم برقرار شود تا با خیال راحت یک سفر لذت بخش داشته باشید

برای اینکار میتوانید با مشاوران آژانس فارا گشت کوروش کبیر که دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده و چندین سال است که با بالاترین رضایت مسافران در حال اجرای حرفه ای تور قشم میباشد مشورت کنید

تا بهترین زمان سفر همراه با یک نرخ فوق العاده را برای شما فراهم کنند

نمونه ای از دیدنی های قشم جنگل حرا میباشد

شکل پراکنده دیده می‌شود؛ اما بهترین نوع حرا از نظر رشد ارتفاع و میزان تجمع، در ناحیه قشم، میان سواحل قشم، پل و خمیر می باشد.

بر طبق روایاتی که مردم محلی می گویند این گیاه که از اشک چشم آدم روییده ‌است، حرا نام دارد و به افتخار دانشمند معروف ایرانی، بوعلی سینا، این نام را بر آن نهاده‌اند. این درختچه در سواحل و مرداب‌های ساحلی مصر، عربستان و سواحل جنوب ایران، دیده می‌شود. حرا در هشت منطقه حفاظت شده بین المللی ایران می‌روید که در این میان جنگل‌های همیشه سبز دریایی حرا در حاشیه شمال غربی قشم، از زیباترین گردشگاه ها میباشد‌های خلیج فارس به حساب می‌آید.

 

تور قشم ، توری که پیشنهاد میکنیم حتما رزرو کنید و به بکرترین جاذبه های طبیعی ایران سفر کنید

و لذتی متفاوت تر از هر سفر گذشته خودتان در ایران ببرید

دیدگاهتان را بنویسید