توافق اروپا درباره نهمین بسته تحریمها علیه روسیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر توافق اروپا درباره نهمین بسته تحریمها علیه روسیه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، شارل میشل رئیس شورای اروپا از توافق پیرامون بسته نهم تحریم ها علیه روسیه خبر داد و علت تاخیر در دستیابی به توافق را تلاش برای تضمین امنیت غذایی در جهان اعلام کرد.
بر اساس این گزارش، شارل میشل در نشستی خبری پس از اجلاس سران اروپا گفت: خوشحالم اعلام کنم که پیرامون بسته نهم تحریم ها توافق حاصل شد. تاخیر دو ساعته در این خصوص به علت ضرورت اطمینان از تضمین امنیت غذایی بود. ما به تعهدات اتحادیه اروپا مبنی بر عدم در معرض خطر قرار دادن امنیت غذایی متعهد هستیم.
این در حالی است که جمهوری چک که هم اکنون ریاست اتحادیه اروپا را برعهده دارد از دستیابی به توافق پیرامون تحریم ها علیه روسیه خبر داده بود.
لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های خودمختار دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است. به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌یف قرار داشتند».
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته بود که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از ۸ سال تحت نسل کشی و آزار و اذیت رژیم کی یف قرار داشتند».
آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است. امیدوارم از خبر توافق اروپا درباره نهمین بسته تحریمها علیه روسیه راضی بوده باشید.

توافق اروپا درباره نهمین بسته تحریمها علیه روسیه  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۶ ۰۲:۳۷:۱۴