ترامپ: حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره ای پیروز می
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ترامپ: حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره ای پیروز می
شود
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا در تازه‌ترین واکنش‌ها به نتایج انتخابات میان دوره‌ای کنگره این کشور گفت: «نتایجی که حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره‌ای آمریکا به دست آورد، یک پیروزی است.»
ترامپ در این ارتباط گفت: «ما پیروز شدیم! پلوسی (نانسی پلوسی دموکرات و رئیس مجلس نمایندگان) رفت، ما کنگره را می‌گیریم و اگر بتوانیم جلوی تقلب آشکار آنها را بگیریم، سنا را نیز به دست خواهیم آورد. پیروزی بزرگ از آن ماست، احمق نباشید، بایستید. روی پشت بام‌ها و با صدای بلند فریاد بزن!»
ترامپ پیشتر ادعا کرده بود که حزب جمهوری خواه کنترل هر دو اتاق کنگره را در دست خواهد گرفت. او شخصاً از نامزدهای زیادی حمایت کرده است.
شمارش آرای انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا در ایالت‌های مختلف این کشور همچنان ادامه دارد؛ اما تازه‌ترین نتایج نشان می‌دهد که جمهوری خواهان در کسب صندلی‌های مجلس نمایندگان و سنا همچنان پیشتاز هستند.
وبگاه شبکه تلویزیونی سی ان ان لحظه به لحظه نتایج انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا را منتشر می‌کند که بر این اساس تا هم اکنون جمهوری خواهان ۲۱۱ صندلی از مجلس نمایندگان و ۴۹ کرسی از سنا را کسب کرده اند. در مقابل دموکرات‌ها ۱۹۸ صندلی در مجلس نمایندگان و ۴۸ صندلی در سنا را به دست آورده اند.
از سوی دیگر، بر اساس تازه‌ترین نتایجی که وبگاه شبکه تلویزیونی فاکس نیوز منتشر کرده، جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان و سنا پیشتاز هستند. با توجه به اینفوگرافی که وب سایت این شبکه منتشر کرده، جمهوری‌خواهان ۲۱۱ صندلی مجلس نماینگان و ۴۹ کرسی سنا را کسب کرده اند و دموکرات‌ها نیز ۱۹۲ صندلی مجلس نمایندگان و ۴۸ صندلی سنا را در اختیار گرفته اند.
هر حزب برای کسب اکثریت مجلس نمایندگان به ۲۱۸ کرسی نیاز خواهد داشت. بنابراین جمهوری‌خواهان به ۷ کرسی و دموکرات‌ها به ۲۲ کرسی دیگر نیاز دارند.
انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود، اما زمانی که با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شود، هم زمان نباشد، اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند.
همه اعضای مجلس نمایندگان برای یک دوره ۲ ساله انتخاب می‌شوند، بنابراین همه ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان در طول انتخابات میان دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند. همچنین یک سوم از ۱۰۰ سناتور (۳۵ کرسی) در انتخابات میان دوره‌ای هر ۲ سال یک بار انتخاب می‌شوند. بعلاوه، انتخابات برای فرمانداران بسیاری از ایالت‌ها (۳۶ ایالت)، و همچنین بسیاری از مناصب سیاسی محلی در ایالت‌ها و شهرها نیز برگزار می‌شود.
روز سه شنبه ۸ نوامبر (۱۷ آبان) روز رسمی رأی گیری حضوری انتخابات میان‌دوره ای کنگره بود، اما بسیاری از مردم آمریکا پیش از این آرای خود را از طریق پست ارسال کرده یا با حضور در مراکز رأی گیری، رأی داده بودند. امیدوارم از خبر ترامپ: حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره ای پیروز می
شود
راضی بوده باشید.

ترامپ: حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره ای پیروز می
شود  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۲ ۰۲:۴۱:۲۹