اردوغان به ازبکستان، اندونزی، بحرین و قطر سفر می کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر اردوغان به ازبکستان، اندونزی، بحرین و قطر سفر می کند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که قرار است به زودی و طی همین ماه به کشورهای ازبکستان، اندونزی، بحرین و قطر سفر کند.
اردوغان این خبر را پس از نشست روز دوشنبه کابینه ترکیه در آنکارا، پایتخت این کشور اعلام کرد و گفت که روزهای پنجشنبه و جمعه برای شرکت در نشست شورای ترک به سمرقند، پایتخت ازبکستان سفر خواهد کرد.
اردوغان همچنین گفت او پس از ازبکستان طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای شرکت در نشست سران G-۲۰ به بالی، اندونزی خواهد رفت.
وی افزود: پس از اجلاس گروه بیست نیز، از کشورهای خلیج فارس شامل بحرین و سپس همسایه آن قطر بازدید خواهد کرد.
بیست و یک سال از حیات سیاسی حزب عدالت و توسعه می‌گذرد و این روزها رجب طیب اردوغان، رهبر این حزب خود را برای دور دیگری از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور آماده می‌کند. انتخاباتی که قرار است در سال ۲۰۲۳ دقیقاً هفت ماه دیگر برگزار شود.
کشور ترکیه در دوره مدیریت حزب عدالت و توسعه بیشترین تحولات را شاهد بوده است، تغییر در روند اقتصادی، قانون اساسی و سیاست نامتعادل داخلی و خارجی حزب عدالت و توسعه، موجب شده بسیاری به این باور برسند که تاریخ سیاسی ترکیه به دو بخش قبل از اردوغان و بعد از اردوغان تقسیم می‌شود.
در بین تغییر و تحولات یاد شده بیشترین آن مربوط به سیاست خارجی این کشور است؛ مهم‌ترین تفسیری که از نوع سیاست آنکارا در رابطه با دولت‌های دیگر می‌توان کرد «سیاست چرخشی» است. آنکارا در دوره اقتدار حزب عدالت و توسعه هیچ گاه در سیاست خارجی خود ثبات نداشته و همواره این حزب سیاست خارجی ترکیه را به سمت و سوهای مقطعی کشانده است. امیدوارم از خبر اردوغان به ازبکستان، اندونزی، بحرین و قطر سفر می کند راضی بوده باشید.

اردوغان به ازبکستان، اندونزی، بحرین و قطر سفر می کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۸ ۰۲:۳۸:۳۴