احضار دونالد ترامپ به کمیته تحقیق پیرامون حمله به
کنگره

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر احضار دونالد ترامپ به کمیته تحقیق پیرامون حمله به
کنگره
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، کمیته پارلمانی که درباره نقش دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور در حمله به ساختمان کنگره تحقیق می‌کند، با اجماع اعضای خود به احضار وی رأی داد.
بر اساس این گزارش، «بنی تامسون» رئیس این کمیته گفت: این کمیته محاکمه کامل هر شخص آمریکایی پیرامون حادثه ششم ژانویه را خواستار خواهد شد. به همین دلیل ما وظیفه داریم که شهادت دونالد ترامپ را بشنویم.
لازم به ذکر است که ترامپ در حال حاضر به تحریک شورش منجر به یورش هوادارانش به ساختمان کنگره متهم شده است. کمیته منتخب مجلس نمایندگان برای بررسی حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره در حال بررسی اقدامات ترامپ در آن روز است تا مشخص کند که او چه نقشی ایفا کرده است. این پرونده اتهامی جدای از بازرسی پلیس از خانه ترامپ است که به دنبال آن اسناد طبقه بندی شده بدست آمده است.
«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا که دارای پرونده تحقیقاتی متعدد از جمله رسیدگی به اسناد طبقه بندی شده، دخالت او و متحدانش در انتخابات ریاست جمهوری جورجیا ۲۰۲۰، نوع عملکرد در شورش‌های ۶ ژانویه و یک پرونده مدنی و جنایی در نیویورک در رابطه با معاملات تجاری است، باردیگر نسبت به محکوم شدنش در آمریکا هشدار داد.
«هیو هویت» مجری محافظه‌کار از ترامپ پرسید که آیا فکر می‌کند به خاطر اسناد محرمانه‌ای که اف‌بی‌آی از املاک او در فلوریدا ضبط کرده است، متهم شود یا خیر؟
رئیس‌جمهور سابق آمریکا پاسخ داد که فکر نمی‌کند برای او کیفرخواست صادر شود زیرا هیچ اشتباهی انجام نداده است. امیدوارم از خبر احضار دونالد ترامپ به کمیته تحقیق پیرامون حمله به
کنگره
راضی بوده باشید.

احضار دونالد ترامپ به کمیته تحقیق پیرامون حمله به
کنگره  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۴ ۰۲:۴۲:۲۹