ائتلاف سعودی یک کشتی دیگر سوخت یمن را توقیف کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ائتلاف سعودی یک کشتی دیگر سوخت یمن را توقیف کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المسیره، شرکت نفت یمن از توقیف یک کشتی دیگر سوخت این کشور توسط ائتلاف سعودی خبر داد.
بر اساس این گزارش، شرکت نفت یمن گفت که ائتلاف سعودی علیرغم اینکه این کشتی مورد تفتیش و بازرسی قرار گرفته و از مجوز سازمان ملل برخوردار بود مانع ورود آن به بندر الحدیده در غرب یمن شد.
شرکت نفت یمن افزود که ائتلاف سعودی به سرکردگی آمریکا این کشتی را توقیف و علیرغم اینکه در جیبوتی بازرسی و مجوز سازمان ملل را کسب کرده بود مانع از ورود آن به بندر الحدیده شد.
شرکت نفت یمن همچنین گفت که با توقیف این کشتی شمار کشتی های توقیف شده توسط ائتلاف سعودی به سه کشتی افزایش یافت.
در بیانیه شرکت نفت یمن، مسئولیت پیامدهای انسانی و اقتصادی مترتب بر این اقدامات ائتلاف سعودی برعهده سازمان ملل متحد در کنار کشورهای متجاوز عنوان شده است.
لازم به ذکر است که شرکت نفت یمن پیش از این سازمان ملل متحد را شریک ائتلاف متجاوز سعودی در دزدی دریایی علیه کشتی های سوخت اعلام کرده بود که کشتی ها را به سمت نقطه توقیف و محل دزدی دریایی ائتلاف متجاوز روانه می کند.
توقیف کشتی‌های یمنی در شرایطی است که پیش از این، «مهدی المشاط»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن اقدامات کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی به رهبری آمریکا مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت یمن را محکوم کرده و گفته بود: اقدامات کشورهای عضو ائتلاف سعودی مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت را با وجود بازرسی از این کشتی‌ها و صدور مجوزهای سازمان ملل، محکوم می‌کنیم. امیدوارم از خبر ائتلاف سعودی یک کشتی دیگر سوخت یمن را توقیف کرد راضی بوده باشید.

ائتلاف سعودی یک کشتی دیگر سوخت یمن را توقیف کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۱ ۰۲:۳۸:۱۶