۵۱۲ قبضه مین در میرآباد شناسایی و منهدم شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۵۱۲ قبضه مین در میرآباد شناسایی و منهدم شد به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسین خضری در این زمینه اظهار کرد: از خرداد ماه امسال با حضور یک تیم متخصص در زمینه مین‌روبی، پاکسازی اماکن نظامی متروکه و مین‌های باقی مانده دوران جنگ تحمیلی در این شهرستان شروع شد و این تیم در پاکسازی بیش از ۲۰ هکتار از اراضی روستای «گوزیله» ۵۱۲ قبضه انواع مین و ۱۱۸ گلوله عمل نکرده را شناسایی و منهدم کردند.
وی با اشاره به اینکه اعضای این تیم ۲۶ پایگاه نظامی قدیمی را نیز در این منطقه پاکسازی کردند افزود: فعالیت این تیم به دلیل شرایط آب و هوایی این منطقه تا فصل بهار سال آینده متوقف شده است.
فرماندار میرآباد گفت: شناسایی و پاکسازی مناطق آلوده به مین از مباحث بسیار مهم و اساسی و جز یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم است که در راستای توسعه متوازن، عدالت گستری و رضایت مردم در سطح کشور بسیار جدی گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان میرآباد به دلیل هم مرز بودن با عراق به طور مستقیم درگیر جنگ تحمیلی بود و بیشتر نوار مرزی و پایگاه‌های متروکه در این منطقه آلوده به مین است از مردم خواست از تردد در چنین مکان‌های خودداری کنند و در صورت مشاهده مین و مواد منفجره بجا مانده از دوران جنگ تحمیلی، از دستکاری آنها بپرهیزند و سریع به مسؤولان و تیم مین زدایی اطلاع دهند.
وی ادامه داد: مین‌های موجود در این شهرستان به ۲ شکل پراکنده و منسجم در مناطق مختلف قرار دارند و همین امر باعث شده آمار دقیقی از زمین‌های آلوده در دسترس نباشد.
شهرستان میرآباد در جنوب آذربایجان غربی و در مابین شهرستان‌های مرزی سردشت و پیرانشهر واقع شده است. امیدوارم از خبر ۵۱۲ قبضه مین در میرآباد شناسایی و منهدم شد راضی بوده باشید.

۵۱۲ قبضه مین در میرآباد شناسایی و منهدم شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۱ ۰۲:۴۳:۴۵