۳ کشته براثر تیراندازی در شیکاگو آمریکا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۳ کشته براثر تیراندازی در شیکاگو آمریکا به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، تیراندازی در جریان یک مسابقه رالی غیرقانونی که با شرکت ۱۰۰ خودرو در خیابان‌های شیکاگو برگزار شده بود، به کشته شدن سه نفر و زخمی شدن شماری دیگر منجر گردید.
بر اساس این گزارش، این تیراندازی در برایتون و پس از آنکه شرکت کنندگان در این رالی غیرقانونی، خیابان‌های منتهی به تقاطع برگزاری مسابقات را بستند صورت گرفت.
رئیس پلیس شیکاگو طی نشستی خبری گفت که سن قربانیان بین ۱۵ تا ۲۰ سال است و جراحت زخمی‌ها خطرناک نیست.
وی همچنین افزود که هیچ فردی در ارتباط با این حادثه بازداشت نشده است.
عضو شورای شهر محله‌ای که این تیراندازی در آن انجام شد گفت که پلیس و مقامات این شهر نیازمند اقدام قوی‌تر برای مقابله با اینگونه حوادث هستند.
وی در گفتگو با خبرنگاران در محل حادثه گفت: این تنها یک سرگرمی و بازی خیابانی نیست. ما شاهد هستیم که باندهای تبهکار به این مسابقات می‌پیوندند.
لازم به ذکر است که پس از وقوع حوادثی از قبیل تیراندازی در سوپر مارکت در «بوفالو» واقع در نیویورک که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر شد و قتل عام در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس که ۲۲ کشته برجای گذاشت، فشار بر دولت ایالات متحده برای مقابله با افزایش خشونت‌های مرتبط با اسلحه افزایش یافته است و اخیر نیز جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود که از لایحه مصوب مجلس سنا در آمریکا پیرامون سخت گیرانه تر کردن حمل آزادانه سلاح حمایت می‌کند.
این در حالیست که لابی پرقدرت اسلحه ساز در این کشور که از قدرت و نفوذ زیادی میان مقامات آمریکایی برخوردار است؛ اجازه پیاده سازی قوانین مشابه را نداده و با آنها به شدت مقابله کرده است؛ موضوعی که چندین کشته در هر روز در آمریکا برجای گذاشته است.
علیرغم مخالفت ظاهری مقامات این کشور نسبت به قوانین فعلی مرتبط با حمل و خرید و فروش سلاح گرم، لابی‌های قدرتمند اسلحه در آمریکا امکان هرگونه اعمال تغییرات در محدود کردن سیاست‌های یادشده را سد کرده‌اند. امیدوارم از خبر ۳ کشته براثر تیراندازی در شیکاگو آمریکا راضی بوده باشید.

۳ کشته براثر تیراندازی در شیکاگو آمریکا  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۴ ۰۲:۳۷:۲۷