۱۱ کشته و ۲۸ زخمی در حمله به کاروانی در بورکینافاسو

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ۱۱ کشته و ۲۸ زخمی در حمله به کاروانی در بورکینافاسو به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، دولت بورکینافاسو روز سه شنبه از کشته شدن ۱۱ نظامی این کشور در حمله به کاروانی که از منطقه دجیبو در ایالت سوم به منطقه بورکینا فاسیل در حال حرکت بود و یگانی از نیروهای ارتش آن را همراهی می‌کرد، خبر داد.
بر اساس این گزارش، دولت بورکینافاسو در بیانیه‌ای مطبوعاتی پیرامون آمار موقت تلفات این حمله اعلام کرد که ۱۱ نظامی در این حادثه کشته شده و ۲۸ نفر زخمی شدند که در میان زخمی‌ها ۲۰ نظامی، یک فرد داوطلب و ۷ غیرنظامی حضور دارند.
همچنین حدود ۵۰ غیرنظامی هم در بین مفقودشدگان هستند و عملیات جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد و این حمله خسارات مادی زیادی هم برجا گذاشته است. این در حالی است که هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.
شبه نظامیان وابسته به تروریست های القاعده در بورکینافاسو، نیجر و مالی در چند سال گذشته هزاران غیرنظامی را کشته و نزدیک به دو میلیون نفر را آواره کرده‌ اند.
ارتش بورکینافاسو اوایل شهریورماه اعلام کرد که در جریان ۲ عملیات تهاجمی در شرق و منطقه ساحل در این کشور، ۲۸ «تروریست» از پای درآمدند.
در بیانیه صادره از سوی ارتش بورکینافاسو در این خصوص آمده بود که در جریان عملیات های مذکور یک نظامی این کشور نیز کشته شده است.
بیانیه ارتش بورکینافاسو در این خصوص اضافه می کند: نیروهای ویژه با پشتیبانی نیروی هوایی، یک پایگاه مهم تروریستی واقع در نزدیکی شهر «سوام» (استان گورمه در منطقه شرقی) را هدف قرار دادند. پایگاه به طور کامل منهدم شده و حداقل ۱۰ تروریست در این حمله نابود شدند. سایر تروریست ها که در حال فرار بودند هم در حال حاضر توسط واحدهای درگیر ردیابی شده اند.
بیانیه مذکور در ادامه اضافه می کند: مقادیر زیادی از سلاح ها، وسایل نقلیه، وسایل ارتباطی و تجهیزات نیز از تروریست های کشف و ضبط شدند. امیدوارم از خبر ۱۱ کشته و ۲۸ زخمی در حمله به کاروانی در بورکینافاسو راضی بوده باشید.

۱۱ کشته و ۲۸ زخمی در حمله به کاروانی در بورکینافاسو  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۲۸ ۰۲:۴۰:۰۳