یمن مانع عبور ناو فرانسوی به سوی رژیم صهیونیستی شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر یمن مانع عبور ناو فرانسوی به سوی رژیم صهیونیستی شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از شبکه خبری کان، پس از تهدید نیروهای یمنی، یک کشتی مجبور به تغییر مسیر خود شد. گفته شده کشتی مذکور یک ناو نظامی و متعلق به نیروی دریای فرانسه بوده و پس از تهدید ارتش یمن این کشتی اقدام به شلیک کرده که موشک‌ها در آب دریا فرود آمده‌اند.
این تنش در حدود ۱۱۰ کیلومتری سواحل یمن و پس از تهدید سخنگوی ارتش یمن علیه کشتی‌های در حال حرکت به سوی فلسطین اشغالی رخ داد.
ارتش فرانسه نیز تایید کرد که ناو «لانگدوک» نیروی دریایی این کشور دو پهپاد را که به سمت آن در دریای سرخ پرواز می‌کردند، رهگیری کرده است.
وزارت دفاع یمن هم با تایید هشدار به یک کشتی اعلام کرد که کشتی به هشدار ما توجه نکرد و از عبورش ممانعت به عمل آمد و مجبورش کردیم برگردد.
پیش از این، «علی القحوم»، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله تاکید کرده بود که تلاش‌های آمریکا برای حفاظت از کشتی‌های اسراییلی در دریای سرخ با شکست مواجه شد و همین امر باعث شد اسراییلی‌ها تصمیم بگیرند کشتی‌های خود را به مناطق دیگری منحرف کنند.
ماه نوامبر گذشته، نیروی دریایی یمن پس از انجام عملیات نظامی در دریای سرخ، یک کشتی اسراییلی را توقیف کرد و این کشتی به سواحل یمن منتقل شد.
از سوی دیگر، یکی از دستیاران ارشد «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا ادعا کرده است که ایران در برنامه ریزی و اجرای حملات پهپادی و موشکی یمن به اسراییل و کشتی‌ها در دریای سرخ دست دارد. «جان فاینر»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با طرح این ادعا تلاش داشته تا ایران را متهم به مشارکت در واکنش یمنی‌ها علیه رژیم صهیونیستی کند. این اظهارات یکی از صریح‌ترین اظهارات یک مقام آمریکایی است که علیه ایران مطرح می‌شود.
فاینر در کنفرانس انجمن امنیتی «آسپن» در واشنگتن مدعی شد: «یمنی‌ها سلاح، اطلاعات و انگیزه انجام این اقدامات را نداشتند، اگر نقش ایران نبود.»
این ادعای مقام آمریکایی در حالی مطرح شده که ایران هرگونه دخالت در این حملات را رد کرده است.
فاینر همچنین گفت، تحریم‌هایی که روز پنجشنبه توسط خزانه داری ایالات متحده اعلام شد، بخشی از پاسخ ایالات متحده به حملات نیروهای یمنی بود.
هفته گذشته نیز آمریکا اقدام به تحریم ۱۳ فرد و نهاد به اتهام انتقال ده‌ها میلیون دلار ارز به یمن کرد. تحریم‌ها تمامی دارایی‌ها و منافع افرادی را که هدف قرار گرفته‌اند مسدود می‌کند و آمریکایی‌ها را از انجام معاملات با آنها منع می‌کند.
وزارت خزانه داری آمریکا گفت که شبکه مورد هدف شامل افرادی از جمله «سعید الجمال»، یک تسهیل کننده مالی یمنی و «بلال هدروج» در لبنان است.
خزانه داری آمریکا همچنین ادعا کرد که جمال سال‌ها از شبکه ای از صرافی‌ها در یمن و خارج از کشور برای انتقال درآمدهای حاصل از فروش کالاهای ایرانی در یمن استفاده کرده است و افزود که هدروج در حواله‌های ارزی یمن کمک کرده است. همچنین یک جواهرفروشی و صرافی در ترکیه و صرافی‌ها، نمایندگان کشتیرانی و افرادی در مناطقی از دریای کاراییب و روسیه هدف این تحریم‌ها هستند.
این در حالی است که همزمان روزنامه پولیتیکو در مطلبی به نقل از دو مقام مسئول آمریکایی نوشت: مقامات ارشد دولت جو بایدن بر سر این موضوع اتفاق نظر دارند که حمله به نیروهای مسلح یمن (انصار الله) در شرایط فعلی گام اشتباهی است.
بر پایه این گزارش، شبکه خبری الجزیره نوشت: افسران نظامی آمریکایی پیشتر پیشنهاد قوی‌ترین پاسخ به حمله‌های نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ را مطرح کرده بودند، اما اینک دیگر، مصرانه به دنبال آن نیستند. امیدوارم از خبر یمن مانع عبور ناو فرانسوی به سوی رژیم صهیونیستی شد راضی بوده باشید.

یمن مانع عبور ناو فرانسوی به سوی رژیم صهیونیستی شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۱ ۰۲:۴۳:۱۳