یادداشت اعتراضی روسیه به وزارت خارجه سوئیس

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر یادداشت اعتراضی روسیه به وزارت خارجه سوئیس به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، سفارت روسیه در سوئیس در بیانیه‌ای که روز جمعه در وب‌سایت خود منتشر شد، اعلام کرد که این سفارتخانه یک یادداشت اعتراضی را به وزارت خارجه سوئیس تسلیم کرده است.
گفته شده علت این یادداشت اعتراضی اقدام خرابکارانه علیه کلیسای ارتدکس روسیه در شهر ژنو بوده است.
پیشتر در ساعات اولیه ۲۸ اکتبر ۲۰۲۲، مجرمان ناشناس با پاشیدن رنگ بر ورودی کلیسای ولادت مریم مقدس در ژنو، که یکی از بخش‌های کلیسای ارتدکس روسیه است، به بخش‌هایی از این کلیسای روسی آسیب رساندند.
در بیانیه سفارت روسیه آمده است: «به دنبال حادثه خرابکاری، سفارت یادداشت اعتراضی به اداره فدرال امور خارجه (FDFA) کنفدراسیون سوئیس ارسال کرد و خواستار اتخاذ تدابیر فوری برای شناسایی و مجازات عاملان این خرابکاری شد.»
نماینده دائم روسیه در دفتر سازمان ملل در ژنو ابراز امیدواری کرد که مقامات سوئیسی تحقیقاتی لازم را انجام دهند و خرابکاران را به دست عدالت بسپارند.
بنای یادبود سووروف در اندرمات (مرکز سوئیس) که به فرمانده ارتش روسیه الکساندر سوووروف و سربازانی که در قرن هجدهم در سوئیس جان باختند تقدیم شده است، تا کنون دو بار آسیب دیده است. اولین حادثه، زمانی بود که بنای یادبود با رنگ زرد و آبی و به رنگ پرچم اوکراین پوشانده شد و این خرابکاری در ماه می اتفاق افتاد که پلیس موفق به شناسایی مجرمان نشد. اکنون نیز، این بنای تاریخی برای دومین بار مورد هجوم واقع شده و اکنون وزارت خارجه روسیه از سوئیس خواسته است تا حفاظت مناسب از این بنای تاریخی را تضمین کند. امیدوارم از خبر یادداشت اعتراضی روسیه به وزارت خارجه سوئیس راضی بوده باشید.

یادداشت اعتراضی روسیه به وزارت خارجه سوئیس  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۹ ۰۲:۳۷:۲۰