کمک۴۰۰میلیون دلاری آمریکا به اوکراین در حوزه تسلیحات دفاع
هوایی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کمک۴۰۰میلیون دلاری آمریکا به اوکراین در حوزه تسلیحات دفاع
هوایی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده مهمات و تجهیزات دفاع هوایی را به عنوان بخشی از بسته جدید کمک نظامی به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار در اختیار اوکراین قرار می‌دهد.»
در این بیانیه آمده است که این بسته شامل تسلیحات، مهمات و تجهیزات دفاع هوایی اضافی از موجودی‌های وزارت دفاع آمریکا است.
بسته جدید؛ کل مجموع کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین را از زمان آغاز به کار جو بایدن به عنوان رئیس جمهور به حدود ۱۹.۷ میلیارد دلار می‌رساند.
بلینکن گفت: «مهمات توپخانه، آتش‌های دقیق، موشک‌های پدافند هوایی و وسایل نقلیه تاکتیکی که ما ارائه می‌کنیم بهترین خدمت را در میدان نبرد به اوکراین خواهند داد.»
وی مجدداً تأکید کرد که ایالات متحده تا زمانی که جنگ طول بکشد به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد و بنابراین اوکراین می‌تواند به دفاع از خود ادامه دهد و در زمانی که زمانش برسد در قوی‌ترین موقعیت ممکن پشت میز مذاکره قرار خواهد گرفت.
بایدن هم روز چهارشنبه مجوز کمک نظامی بیشتر به اوکراین را تا سقف ۴۰۰ میلیون دلار صادر کرد. بر اساس بیانیه کاخ سفید، بایدن این اختیار را به وزیر امور خارجه تفویض کرد که «۴۰۰ میلیون دلار از بودجه مقالات و خدمات دفاعی وزارت دفاع و آموزش نظامی را به کمک به اوکراین اختصاص دهد.»
بایدن روز چهارشنبه در بیانیه‌ای جداگانه بر تعهد آمریکا به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد و گفت: «ما بر تعهد ثابت خود به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین تاکید می‌کنیم.»
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و دیگر مقامات روسیه بارها گفته اند که این خطر وجود دارد که تسلیحات غربی ارائه شده به اوکراین سر از برخی مناطق دیگر برآورد. همچنین «آناتولی آنتونوف»، سفیر روسیه در آمریکا نیز هشدار داده است که نظامی کردن اوکراین توسط غرب تهدیدی مستقیم برای امنیت اروپا و جهان است.
پیش از این نیز، «یوری بوریسوف»، معاون نخست وزیر روسیه در گفتگویی تلویزیونی با اشاره حمایت‌های تسلیحاتی کشورهای غربی از اوکراین گفته بود: «سامانه های موشکی جاولین و سامانه‌های توپخانه ای که غرب در اختیار اوکراین قرار می‌دهد، سهم تعیین کننده‌ای در روند عملیات نظامی نخواهد داشت و تنها درگیری را تشدید می‌کند. حجم زیاد این تسلیحات فقط وضعیت را بدتر و درگیری را طولانی‌تر می‌کند. من فکر می‌کنم که اوکراینی‌ها از این امر فقط ضرر خواهند کرد.» امیدوارم از خبر کمک۴۰۰میلیون دلاری آمریکا به اوکراین در حوزه تسلیحات دفاع
هوایی
راضی بوده باشید.

کمک۴۰۰میلیون دلاری آمریکا به اوکراین در حوزه تسلیحات دفاع
هوایی  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۴ ۰۲:۳۸:۴۰