کانادا تحریم های جدید علیه ایران اعلام کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر کانادا تحریم های جدید علیه ایران اعلام کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، در ادامه رویکرد ضد ایرانی مقامات کانادایی، حال این کشور به تازگی اعلام کرده است که ۱۰ شخص و نهاد ایرانی را تحریم کرده است.
وزارت خارجه کانادا با انتشار بیانیه‌ای در این ارتبط گفت: ۶ فرد و چهار نهاد جمهوری اسلامی ایران به دلیل نقض حقوق بشر در فهرست تحریم قرار گرفته‌اند.
اسامی نهادها و افرادی که در فهرست تحریم‌های کانادا قرار گرفته‌اند به این شرح اعلام شده است: خبرگزاری فارس، شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، محمد کرمی، صغری خدادای، عزت‌الله ضرغامی، سید مجید میراحمدی و عباس علی کدخدایی
همزمان گفته شده که کانادا قرار است نشستی ضد ایرانی را برگزار کند. در همین ارتباط نیز «ملانی جولی»، وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای گفت: «بسیاری از وزرای خارجه زن جهان در یک نشست مجازی که این هفته به میزبانی کانادا برگزار می‌شود، درباره ایران بحث خواهند کرد.»
قرار شده در این نشست وزیرخارجه کانادا به همراه ۱۴ نفر دیگر به صورت مجازی روز پنجشنبه از ساعت ۸ صبح به وقت محلی درباره تحولات ایران گفتگو کنند.
جولی با ژست مشابه دیگر کشورهای غربی و با طرح ادعای حمایت از ایرانیان، مدعی شد: «حقوق زنان حقوق بشر است.»
اعلام برگزاری این نشست ضدایرانی همزمان با آن شده که وزارت امور خارجه ایران در چارچوب قواعد حقوقی مرتبط تعدادی از نهادها و اشخاص بریتانیایی را به دلیل حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر تحریم کرد.
براساس این گزارش؛ وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران وفق مصوبات مراجع ذیربط، در چارچوب قواعد حقوقی مرتبط و سازوکارهای تحریمی مربوطه و به عنوان عمل متقابل، تعدادی از نهادها و اشخاص بریتانیایی را به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم، خشونت و نفرت پراکنی و نقض حقوق بشر تحریم می‌کند.
اشخاص حقیقی و حقوقی فهرست شده، از جمله فعالیت‌هایی کرده‌اند که منجر به اغتشاش، خشونت و اقدامات تروریستی علیه ملت ایران گردیده است.
جمهوری اسلامی ایران با یادآوری تعهدات بین المللی انگلیس در زمینه مبارزه با تروریسم و نفرت پراکنی و رعایت حقوق بشر، اعلام می‌کند که خودداری آن دولت از مقابله با اقدامات اشخاص مذکور و حمایت و تسهیل اقدامات آنان، نقض فاحش تعهدات بین المللی انگلیس است. امیدوارم از خبر کانادا تحریم های جدید علیه ایران اعلام کرد راضی بوده باشید.

کانادا تحریم های جدید علیه ایران اعلام کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۰ ۰۲:۴۰:۲۵