چرا دشمن با «ایرانِ قوی» مخالف است؟ / درختی که تنومد باقی
می‌ماند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر چرا دشمن با «ایرانِ قوی» مخالف است؟ / درختی که تنومد باقی
می‌ماند
سوالات شرعی و احکام، گروه سیاست: حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ۱۱ سایت احکامماه در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح سخنان مهمی درباره حوادث روزهای اخیر در کشورمان اظهار کردند.

ایشان در بخشی از فرمایشات خود گفتند: «دعوا بر سر مسئله‌ی با حجاب و بدحجاب نیست، دعوا بر سر از دنیا رفتن یک دختر جوان نیست. خیلی از این کسانی که حجاب کاملی هم ندارند، جز هواداران جدی نظام جمهوری اسلامی هستند؛ شما می‌بینید در مراسم مذهبی در مراسم انقلابی اینها شرکت می‌کنند بحث سر این‌ها نیست. بحث سر اصل استقلال و ایستادگی و تقویت و اقتدار ایران اسلامی است.
دشمن ایران قوی
رهبر انقلاب مساله اساسی دشمنان را فرای نظام جمهوری اسلامی دانستند و تاکید کردند: مشکل اصلی آنها، با ایران قوی و مستقل است.
ایشان در این باره تصریح کردند: «آن‌ها فقط با جمهوری اسلامی مخالف نیستند با ایران مخالفند. آمریکا با ایران قوی مخالف است، با ایران مستقل مخالف است. همه‌ی بحث آنها، همه‌ی دعوای آنها سر جمهوری اسلامی نیست، البته با جمهوری اسلامی به شدت عمیقاً دشمن‌اند… اما بدون جمهوری اسلامی هم با ایرانی که قوی باشند مخالفند، با ایرانی که مستقل باشد مخالفند.»
البته پیش از این رهبر معظم انقلاب طی سخنانی در ۲۵ سایت احکامماه ۹۷ به وظایف نخبگان پیرامون «ایرانِ قوی» پرداختند و فرمودند: مسئولیت مهم نخبگان هم نقش‌آفرینی در میدان «جنگ تبلیغاتی» است. الان یک جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای بسیار تندی علیه ما وجود دارد… مهم‌ترین کاری که دشمن می‌خواهد بکند تصویرسازی غلط از وضع کشور است؛ نه‌فقط برای اغوای افکار عمومی دنیا بلکه حتّی برای اغوای افکار عمومی داخل خود کشور. اگر نتوانیم ما در این جنگ سهم ایفا کنیم، نخبه نتواند سهم ایفا کند، وظیفه‌اش را انجام نداده.»
تکمیل مُهرهای پازل دشمن علیه ایران نشان دهنده مخالفت این جماعت با «ایرانِ قوی» است؛ این موضوع تازگی نیز ندارد و آنها از ابتدای پیروزی انقلاب در بهمن ۵۷ تا به امروز تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به انقلاب به کار بسته‌اند و پس از درگذشت «مهسا امینی» هم بهانه‌ای تازه به دست آورده‌اند تا به نام حجاب و به کام مخالفت با قدرتِ ایران، برنامه‌های خود را اجرایی کنند.
حال این پرسش قابل طرح است که انگاره دشمنی جریان سلطه علیه ایران چیست؟
ایران قوی؛ دلیل دشمنی جریان سلطه
جعفر علیان نژادی تحلیل گر مسائل سیاسی در پاسخ به پرسش مطرح شده، می‌گوید: انگاره دشمنی جریان سلطه، سه کارکرد مهم برای سیاستمدار ایرانی دارد، اول دست وی را برای توجیه ناکارآمدی می‌بندد، یعنی وی را مسئولیت پذیر می‌کند، دوم مشروعیت خود را قرارداد با مردم کسب می‌کند و سوم برای تداوم وفاداری مردم، مجبور است کار و تلاش بیشتر کند.
وی با بیان اینکه دلیل این تغییر استدلال، همانطور که در بیان رهبری آمده است، نه صرفاً به دلیل جمهوری اسلامی بودن نظام سیاسی است، بلکه به دلیل قوی و مستقل بودن ایران است، تاکید کرد: استدلال دشمن و سیاستمدار برای کشورهای مصداق دارد که در آن دشمنی بی معنا شده، یعنی دشمن واقعی، تبدیل به دشمنی تصوری شده است. مثلاً در کشورهای اروپایی که بدون اجازه آمریکا، قدمی در رابطه با موضوعات ایران بر نمی‌دارند. یا کشورهای مرتجع منطقه که زیر سلطه آمریکا هستند، برای کشوری که نقش گاو شیرده را بازی می‌کند، دشمن کارکرد واقعی ندارد. سیاستمدار، آنجا می‌تواند برای خود دشمنی تصوری ایجاد کند تا از بار مسئولیت پاسخگویی به مردم یا حفظ وفاداری آنان خلاص شود. ایران قوی؛ دلیل دشمنی نظام سلطه با ما است.
حجاب، بهانه دشمن برای تقابل با ایران قوی است
آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی ۱۵ سایت احکامماه در خطبه سیاسی نماز جمعه مشهد هم با بیان اینکه فوت یک دختر جوان و مسائلی همچون موضوع حجاب، ابزاری بود تا دشمن برای تحقق مقصد اصلی خود یعنی موضع‌گیری در برابر «ایران قوی» تلاش کند، تصریح کرد: موضوعی که دشمن نمی‌توانست تحمل کند، یک ایران مقتدر است که در عرصه‌های بین‌المللی حرف اول را در منطقه می‌زند و اخیراً با شرکت در پیمان‌های مختلف جهانی و بین‌المللی، وارد عرصه‌ای شده که دیگر هیچ برخوردی در تقابل با این ایران قوی اثرگذار نیست.
فوت یک دختر جوان و مسائلی همچون موضوع حجاب، ابزاری بود تا دشمن برای تحقق مقصد اصلی خود یعنی موضع‌گیری در برابر «ایران قوی» تلاش کند
حجت الاسلام ابوترابی‌فرد نیز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران (۲۲ سایت احکام ماه) با بیان اینکه اتاق‌های نظریه پرداز سرویس‌های اطلاعاتی پنتاگون این ارکان و عناصر اصلی وحدت ملی کشور را هدف قرار دادند و باید جوانان ما هوشیار باشند، گفت: مسئله مسئله حجاب نیست و مسئله مسئله همبستگی و وحدت ملی ما و فروپاشی نظم اجتماعی ماست.
به هرحال، «ایران قوی» فقط محدود به جغرافیای جمهوری اسلامی ایران نمی‌شود چرا که بدون شک کشور ما نقش تأثیرگذاری در منطقه و جبهه مقاومت ایفا می‌کند و دشمن نیز در جریان این تأثیرگذاری قرار دارد، از این رو می‌خواهد به هرشکل ممکن با این قدرت و نفوذ مقابله کند تا بتواند این قدرت را که ایران به کانون مقاومت منتقل کرده است را کم رنگ و سپس بی اثر کنند.
«ایران قوی» بازیگر اصلی در منطقه است
حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب، گفت: حرکت شتابنده ایران اسلامی به سمت پیشرفت‌ها است و حقیقت این است دشمن کیان ایران اسلامی را نشانه گرفته و موضوعی که مقام معظم رهبری با عنوان نشانه گرفتن ایران قوی عنوان کردند مسئله بسیار دقیقی است.

وی تاکید کرد: دشمنان تمایل ندارند ایران اسلامی در دنیا به عنوان یک کشور پرافتخار و مستقل نقش آفرینی کند و نمی‌خواهند ایران در تعاملات بین المللی حضور فعال داشته باشد و واقعیت این است، امروز در منطقه و حتی خارج از منطقه ایران اثرگذار است و اگر قرار است اتفاقی رقم بخورد بدون حضور جمهوری اسلامی آن اتفاق رقم نخواهد خورد و امکان نتیجه گیری وجود ندارد.
نماینده مردم محلات در مجلس با تأکید بر اینکه ایران قوی کابوس بزرگ دشمنان است و دشمن به دنبال این است ایران قوی شکل نگیرد، می‌گوید: ما باید نسبت به نقشه‌های شوم دشمنان هوشیار باشیم و هوشیاری نسبت به توطئه‌های دشمنان ضرورت مهم است که باید به آن توجه شود و نباید اجازه دهیم دشمن از خلأءهای به وجود آمده سو استفاده کنند.
قدرتِ ایران الگویی برای سایر کشورهاقدرتمند شدن ایران موجب می‌شود اعمال سلطه دشمنان در ایران و مناطق مورد نفوذ کشورمان، با مانع جدی مواجه شود، بنابراین همه تلاش خود را انجام می‌دهند تا مانع قوی شدن ما شوند
مهدی فضائیلی کارشناس رسانه نیز می‌گوید: آنها به خوبی می‌دانند ایران قوی و قدرتمند یک اتفاق مهمی را رقم می‌زند و باعث می‌شود کشورمان به عنوان یک الگو و مدل برای کشورها و مردم دیگر جهان مطرح شود.

وی افزود: قدرتمند شدن ایران موجب می‌شود اعمال سلطه دشمنان در ایران و همچنین مناطق مورد نفوذ کشورمان، با مانع جدی مواجه شود و بنابراین همه تلاش خود را انجام می‌دهند تا مانع قوی شدن جمهوری اسلامی ایران شود.
کارشناس مسائل رسانه با بیان اینکه هر آنچه به قوی و پیشرفته شدن جمهوری اسلامی ایران کمک کند، خط قرمز دشمنان محسوب می‌شود، تاکید کرد: اساساً آنها مخالف هستند ایران بتواند نیازهای خودش را در حوزه‌های مختلف خصوصاً مسائل راهبردی برطرف کند.
اعتراف دشمن: حجاب بهانه و اصل نظام نشانه است!
آنچه در این گزاره مورد برسی قرار گرفت، تبیین محل دعوای دشمن علیه ایران است؛ حجاب برای آنها بهانه و اصل نظام نشانه است، موضوعی که کارشناس بی بی سی فارسی به آن مُهر تأیید زد!

یکی از کارشناسان شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی در اظهاراتی صریح در پخش زنده این شبکه گفت که حجاب بهانه است و اصل نظام نشانه است!
وی خاطرنشان کرد که اگر مرگ مهسا امینی هم اتفاق نمی‌افتاد اغتشاشگران بهانه دیگری برای اغتشاش پیدا می‌کردند!
آنچه مشخص است، دشمن با برنامه وارد صحنه شده بود و مرگ «مهسا امینی» فقط بهانه‌ای برای آنها بود، از این رو اگر قضیه این دختر جوان هم نبود، بهانه دیگری به‌وجود می‌آوردند تا در کشور نا امنی و اغتشاش ایجاد کنند، اما ایران باردیگر از ناامنی‌ها و توطعه های دشمن عبور و باقوت مسیر خود را طی می‌کند.
همان طور که مقام معظم رهبری روز گذشته در دیدار جمعی از مردم، مسئولان کشور و مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی فرمودند: یک نمونه از امکان تحقق تأثیرگذاری، جمهوری اسلامی ایران است که نهالی کوچک با هدایت‌های امام خمینی (ره) در مقابل دو ابرقدرت آن زمان ایستاد و آن نهال اکنون به درختی تناور تبدیل شده است که غلط بکند کسی حتی فکر کَندن آن را نیز بکند. امیدوارم از خبر چرا دشمن با «ایرانِ قوی» مخالف است؟ / درختی که تنومد باقی
می‌ماند
راضی بوده باشید.

چرا دشمن با «ایرانِ قوی» مخالف است؟ / درختی که تنومد باقی
می‌ماند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۵ ۰۲:۴۵:۳۴