پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق زیر آتش حملات موشکی قرار
گرفت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق زیر آتش حملات موشکی قرار
گرفت
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از العربی، شامگاه شنبه منابع محلی در اقلیم کردستان عراق گزارش دادند که یک پایگاه نظامی با حضور سربازان ترکیه در استان نینوا در شمال عراق مورد حمله موشکی قرار گرفت. اطلاع دقیقی از خسارات ناشی از این حمله اعلام نشده است، اما وقوع آن را یک گروه مسلح بر عهده گرفته است.
پایگاه‌های خبری محلی به نقل از «محمد امین»، مدیر بخش زلیکان، اعلام کردند: «پایگاه نظامی ترکیه در منطقه زلیکان در شمال موصل با ۴ موشک با منشأ نامعلوم بمباران شد.» این منابع خاطرنشان کردند: «محل دقیق سقوط موشک‌ها هنوز مشخص نشده و میزان خسارات ناشی از این حمله نامشخص است.»
در همین حال، یک گرووه مسلح که خود را «مقاومت اسلامی لیوا احرار العراق» می نامد، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. این گرووه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «لیوا احرار العراق، مسئولیت هدف قرار دادن پایگاه اشغالگران ترکیه در زلیکان را با چهار موشک ۱۲۲ میلی متری گراد که به عمق پایگاه اصابت کرد، بر عهده می‌گیرد.»
این حمله اولین حمله در نوع خود طی یک ماه گذشته است. پیش از آن حملات به اردوگاه دهوک در پایان ماه ژوئیه گذشته منجر به کشته و زخمی شدن یک نفر شده بود.
نیروهای ترکیه در اردوگاه زلیکان شهر بشیقه در شمال شرقی موصل، مرکز نینوا مستقر هستند و اردوگاه آنان تا کنون بارها مورد حملات موشکی قرار گرفتته است. در سال جاری حدود ۱۷ حمله موشکی با هدف قرار دادن این اردوگاه و گروه‌های مسلح مرتبط با این اردوگاه ثبت شده است.
حملات صورت گرفته علیه پایگاه‌های نظامی ترکیه در شمال عراق با هدف اعلام مخالفت با حضور این نظامیان صورت می‌گیرد. ترکیه از مدت‌ها پیش به بهانه مقابله با گروهک تروریستی پ. ک. ک تمامیت ارضی عراق را نقض می‌کند. آنکارا تقریباً به طور روزانه مناطقی از شمال عراق را آماج حملات هوایی خود قرار می‌دهد و اعتراضات عراق هم راه به جایی نبرده است.
حملات ترکیه به شمال عراق به موضوعی عادی برای ساکنان مناطق شمالی این کشور و عراقی‌ها تبدیل شده است و با وجود اعتراض‌های متوالی عراقی‌ها، آنکارا به حملات خود به بهانه هدف قرار دادن پ ک ک ادامه داده است؛ اما حمله روز چهارشنبه با حملات قبلی متفاوت بود.
گفتنی است، بر اساس اعلام منابع خبری منطقه کردستان عراق، ترکیه طی دو سال و نیم گذشته ۵۸ مقر نظامی در مناطق کوهستانی این منطقه ایجاد کرده است. پیشتر محافل سیاسی و مردمی خواستار لغو توافق امضا شده با آنکارا شده‌اند که به ترکیه اجازه می‌دهد تا عمق خاک عراق مداخله نظامی کند. امیدوارم از خبر پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق زیر آتش حملات موشکی قرار
گرفت
راضی بوده باشید.

پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق زیر آتش حملات موشکی قرار
گرفت  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۴ ۰۲:۳۷:۳۰