پارلمان اروپا خواستار تأسیس اتحادیه دفاعی در تکمیل «ناتو»
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر پارلمان اروپا خواستار تأسیس اتحادیه دفاعی در تکمیل «ناتو»
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «روبرتا متسولا» (Roberta Metsola) رئیس پارلمان اروپا امروز جمعه در سخنانی اعلام کرد که لازم است اتحادیه دفاعی باثباتی تأسیس شود که مکمل ناتو بوده و به کشورهایی مانند مولداوی کمک کند تا امنیت خود را افزایش دهند.
به گزارش اسپوتنیک، رئیس پارلمان اروپا در کنفرانس مطبوعاتی با «مایا ساندو» (Maia Sandu) رئیس جمهور مولداوی در این خصوص گفت: ما باید زیرساخت‌های امنیتی خود را تقویت کنیم. پارلمان اروپا در این مورد بسیار صریح بوده است.
«روبرتا متسولا» در این باره اضافه کرد: ما باید یک اتحادیه امنیتی و دفاعی پایدار ایجاد کنیم که مکمل ناتو باشد و به کشورهایی مثل مولداوی برای تأمین امنیت کمک کند.
به گزارش اسپوتنیک، ۳۱ اکتبر بقایای یک موشک نزدیک یکی از شهرک‌های مولداوی در مرز با اوکراین سقوط کرد.
ادعاهایی وجود داشت که موشک توسط یگان‌های پدافند هوایی اوکراین سرنگون شده، اما دولت مولداوی روسیه را مسئول این حادثه دانست و یک دیپلمات روسی را هم در ارتباط با این مسئله اخراج کرد.
«روبرتا متسولا» ادامه داد که مقامات اتحادیه اروپا از این حادثه مطلع شده و آن را یک علامت هشدار تلقی کردند.
با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی برای توقف پیشروی ارتش روسیه و حمایت از اوکراین، ضمن ارسال حجم زیادی از تسلیحات نظامی به اوکراین، تحریم‌های شدیدی را علیه مسکو اعمال کردند.
روسیه در ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هدف از این عملیات را «نازی‌زدایی» اوکراین و حمایت از افرادی اعلام کرد که «به مدت ۸ سال هدف قلدری و نسل‌کشی رژیم اوکراین در دونباس (در شرق اوکراین)» قرار گرفته‌اند. امیدوارم از خبر پارلمان اروپا خواستار تأسیس اتحادیه دفاعی در تکمیل «ناتو»
شد
راضی بوده باشید.

پارلمان اروپا خواستار تأسیس اتحادیه دفاعی در تکمیل «ناتو»
شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۲ ۰۲:۴۱:۵۹