وقتی فرانسه سلاح کافی ندارد، ارسال سلاح به اوکراین دیوانگی
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وقتی فرانسه سلاح کافی ندارد، ارسال سلاح به اوکراین دیوانگی
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «فلوریان فیلیپات»، سیاستمدار فرانسوی و رهبر حزب میهن پرستان این کشور در مقاله‌ای با درخواست برای توقف ارسال به اوکراین نوشت: «تحویل تسلیحات فرانسه به اوکراین در حالی که ذخایر تسلیحات پاریس رو به اتمام است دیوانه کننده است.»
این سیاستمدار فرانسوی در مقاله خود نوشت: «بیایید جنون کامل ارسال سلاح به اوکراین را متوقف کنیم!»
کمتر از دو هفته پیش، «سباستین لیکورنو»، وزیر دفاع فرانسه از ارسال دو سامانه پدافند هوایی کروتال به اوکراین خبر داده بود. بر اساس این گزارش، لیکورنو به روزنامه «ژورنال دو دیمانش» گفت که فرانسه دو سامانه پدافند هوایی کروتال را به نیروهای اوکراینی ارسال کرده است و درخواست کی یف برای دریافت رادارها را بررسی می‌کند.
این در حالی است که آلکسی ریزنیکوف وزیر دفاع اوکراین پیش از این گفته بود که کی یف مذاکرات فشرده‌ای را با پاریس برای دریافت سامانه‌های پدافند هوایی کروتال انجام می‌دهد.
همچنین سفارت آلمان در اوکراین روز گذشته از تحویل ۳۰ توپ سامانه ضد هواپیمای Gepard به کی یف خبر داد. از سوی دیگر کالین کال (Colin Kahl) معاون وزیر دفاع آمریکا (پنتاگون) در امور سیاسی پیش از این در سخنانی اعلام کرده بود که افزایش حملات موشکی روسیه در اوکراین برای تحلیل بردن تجهیزات دفاع هوایی اوکراین است و در این شرایط افزایش صادرات و کمک تسلیحاتی به اوکراین ضروری است.
لازم به ذکر است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) با اعلام اینکه از سوی مردم روس تبار دونباس برای کمک درخواست شده است، فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد. با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی برای توقف پیشروی ارتش روسیه، ضمن اعمال تحریم‌های شدید و پیاپی علیه مسکو، انواع تسلیحات نظامی در اختیار ارتش اوکراین قرار دادند که به گفته کارشناسان این مسئله یکی از عوامل طولانی شدن جنگ در اوکراین و عدم تمایل این کشور به آغاز گفتگوها با روسیه است. امیدوارم از خبر وقتی فرانسه سلاح کافی ندارد، ارسال سلاح به اوکراین دیوانگی
است
راضی بوده باشید.

وقتی فرانسه سلاح کافی ندارد، ارسال سلاح به اوکراین دیوانگی
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۱ ۰۲:۳۷:۳۶