وعده آمریکا و اروپا برای بازسازی زیرساخت های اوکراین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وعده آمریکا و اروپا برای بازسازی زیرساخت های اوکراین به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، آمریکا و اتحادیه اروپا قرار است با کمک به اوکراین در بازسازی و ایمن سازی زیرساخت‌های این کشور، همچنین به فشار تحریم‌ها علیه روسیه ادامه دهند. این موضوع بر اساس بیانیه مشترک ایالات متحده و اتحادیه اروپا در شورای تجارت و فناوری در واشنگتن اعلام شده است.
در این شورای تجاری طرفین همچنین تعهد خود را برای حمایت از اوکراین تا هر وقت که جنگ ادامه یابد، مورد تاکید قرار دادند.
طبق این بیانیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به حمایت از اوکراین در تأمین امنیت، حفظ و بازسازی زیرساخت‌ها، از جمله زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنتی آن ادامه خواهند داد. آنها همچنین وعده دادند که هزینه‌های شدید و فوری را از طریق همکاری بی سابقه در زمینه محدودیت‌های صادراتی مرتبط با تحریم‌ها و مقابله با اطلاعات نادرست روسیه به مسکو تحمیل کنند.
بر اساس این سند، آمریکا و اروپا همچنین بلاروس را به خاطر همدستی در جنگ روسیه مسئول می‌دانند.
علاوه بر این، همانطور که نویسندگان بیانیه خاطرنشان کردند، وضعیت جنگ در اوکراین یک بار دیگر نیاز فوری برای شناسایی و رسیدگی به آسیب‌پذیری‌های زنجیره تأمین کالا و موادغذایی را آشکار کرد.
در بیانیه مشترک آمریکا و اروپا آمده است: «ایالات متحده و اتحادیه اروپا تشخیص می‌دهند که تمرکز منابع کلیدی زنجیره تأمین کالا و موادغذایی به یک منبع خاص و محدود می‌تواند اقتصاد ما را در معرض اختلالات چالش برانگیز قرار دهد. لذا ما قصد داریم اقدامات هماهنگ را برای تقویت تنوع و انعطاف پذیرتر کردن منابع زنجیره تأمین کالاهای کلیدی بررسی کنیم.»
همچنین طرفین خاطرنشان کردند که به دنبال ایجاد شرایط مطلوب‌تر برای تجارت بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا از طریق تبادل اطلاعات در مورد محدودیت‌های صادراتی موجود هستند. در این بیانیه گفته شده: «ما در حال برداشتن گام‌های بیشتری برای تقویت همکاری‌های اجرایی بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا هستیم.» امیدوارم از خبر وعده آمریکا و اروپا برای بازسازی زیرساخت های اوکراین راضی بوده باشید.

وعده آمریکا و اروپا برای بازسازی زیرساخت های اوکراین  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۶ ۰۲:۳۷:۰۳