وضعیت خرسون به عنوان بخشی از روسیه تغییری نمی کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر وضعیت خرسون به عنوان بخشی از روسیه تغییری نمی کند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی ریاست جممهوری روسیه روز جمعه اعلام کرد که خروج نیروهای این کشور از خرسون وضعیت منطقه را پس از اقدام به الحاق به عنوان بخشی از روسیه، تغییر نمی‌کند.
دو ماه پیش مسکو پس از برگزاری همه پرسی، خرسون و سه منطقه دیگر اوکراین را بخشی از خاک روسیه عنوان کرد، اما روز چهارشنبه، نیروهای روسی اعلام کردند که در برابر یک ضد حمله بزرگ اوکراین، از شهر خرسون عقب نشینی می‌کنند.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت که وضعیت منطقه تثبیت شده است و هیچ تغییری امکان پذیر نیست. پسکوف گفت: «این موضوع، مسئله فدراسیون روسیه است و از نظر قانونی ثابت و تعریف شده است. هیچ تغییری درباره خرسون وجود ندارد و هیچ تغییری نمی‌تواند درباره این شهر وجود داشته باشد.»
او گفت که روسیه از الحاق خرسون و سه منطقه دیگر در مراسم پیروزی ۳۰ سپتامبر در مسکو پشیمان نیست.
پسکوف در اولین اظهارنظر عمومی کرملین پس از آنکه وزیر دفاع روسیه دستور عقب نشینی نیروهای روسی از شهر خرسون را صادر کرد، گفت: این تصمیمی است که توسط وزارت دفاع گرفته شده است و او چیزی برای توضیحات بیشتر ندارد.»
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت که مسکو به دستیابی به اهداف خود در اوکراین متعهد است. پسکوف گفت: «تنها پس از دستیابی به اهداف مان یا با دستیابی به آن اهداف از طریق مذاکرات صلح، می‌توان به درگیری‌ها پایان داد.» وی افزود: «با این حال، به دلیل موضع گیری طرف اوکراینی، مذاکرات صلح غیرممکن است.»
از سوی دیگر وزارت دفاع روسیهروز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: روند انتقال یگان‌های ارتش روسیه به ساحل چپ رودخانه «دنیپر» (Dnipro) تکمیل شد. عملیات انتقال به ساحل چپ دنپر عاری از هرگونه تلفات در میان پرسنل نظامی و تجهیزات و تسلیحات نظامی بود.
در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در کانال رسمی تلگرام خود در این خصوص آمده است: روند انتقال یگان‌های ارتش روسیه در خرسون ساعت ۵ صبح امروز به وقت مسکو با موفقیت به پایان رسید. حمله نیروهای اوکراینی و مزدوران لهستانی از طرف کراسنولیمانسکی خنثی شد. همچنین، ۹۰ شبه نظامی نیز کشته و زخمی شدند.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، وزارت دفاع روسیه در کانال رسمی تلگرام خود اعلام کرد: حتی یک قطعه تجهیزات نظامی یا سلاح در ساحل راست رودخانه «دنیپر» باقی نمانده است. همه سربازان روسی به ساحل چپ دنیپر نقل مکان کرده اند.
به گزارش اسپوتنیک، گزارش مذکور اضافه می‌کند: ارتش اوکراین در طول شب گذشته با شلیک ۵ موشک «هیمارس» تلاش کرد در نقل و انتقال غیرنظامیان و نیروها اخلال ایجاد کند. توپخانه و هوانیروز ارتش روسیه پیشروی نظامی اوکراینی‌ها را در فاصله ۳۰ تا ۴۰ کیلومتری منطقه گذرگاه رودخانه متوقف کردند. بیش از ۲۰ نظامی اوکراینی هنگام تلاش برای عبور از میدان مین کشته شدند.
روز چهارشنبه «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه با صدور فرمانی به ارتش روسیه دستور داد تا از خرسون و کرانه راست این منطقه عقب نشینی کند. وزیر دفاع روسیه با پیشنهاد «سرگئی سوروویکین» فرمانده گروه مشترک نیروهای روسیه در عملیات ویژه، برای سازماندهی دفاع در منطقه خرسون در ساحل چپ دنیپر موافقت کرد.
«سرگئی شویگو» در این باره گفت: دفاع از خرسون همچنان پایدار است، اما برخی از موضوعات در این ارتباط وجود دارد. همچنین «سرگئی سوروویکین» فرمانده گروه مشترک نیروهای روسیه در عملیات ویژه در حضور «سرگئی شویگو» در گزارشی اعلام کرد: از آگوست تا ماه اکتبر، ارتش اوکراین بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ هزار کشته و زخمی در خوسون داشته است، اوکراینی‌ها تلفات زیادی داشته اند. وضعیت ثابت است، بخاطر نیروهای بسیج شده و داوطلبان، قدرت مبارزه افزایش یافته است، ذخایر اضافی نیروها نیز ایجاد شده است. تلاش‌های نیروهای اوکراینی برای حمله در جهت کوپیانسکی و کراسنولیمانسکی سرکوب شده است.
لازم به ذکر است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) با اشاره به درخواست جمهوری‌های دونباس برای کمک به آنها جهت رهایی از ظلم و ستم کی یف، فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد.
حملات موشکی گسترده ارتش روسیه علیه زیرساخت‌های مهم در اوکراین در شهرهای مختلف پس از انفجار در پل کریمه در ۱۶ سایت احکام آغاز شده و به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در نتیجه این حملات تاکنون نزدیک به ۴۰ درصد زیرساخت‌های انرژی اوکراین از بین رفته است. امیدوارم از خبر وضعیت خرسون به عنوان بخشی از روسیه تغییری نمی کند راضی بوده باشید.

وضعیت خرسون به عنوان بخشی از روسیه تغییری نمی کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۲ ۰۲:۴۱:۱۰