واشنگتن نمی تواند تا ابد به کمک مالی به اوکراین ادامه
دهد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر واشنگتن نمی تواند تا ابد به کمک مالی به اوکراین ادامه
دهد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، یک عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت که کنگره نمی‌تواند بدون اطلاع از راهبرد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا تا ابد به کمک مالی به اوکراین ادامه دهد.
بر اساس این گزارش، «کریس استیوارتان» در مقاله‌ای در پایگاه شبکه فاکس نیوز نوشت: کنگره نمی‌تواند بدون اطلاع از راهبرد بایدن برای پایان اقدامات نظامی، به کمک مالی به اوکراین تا زمان نامشخصی ادامه دهد.
این نماینده مجلس نمایندگان آمریکا افزود: بایدن به اعطای میلیاردها دلار کمک به اوکراین ادامه می‌دهد اما هیچ راهبردی برای نحوه جلوگیری از درگیری با روسیه ندارد.
وی ادامه داد: وقت آن رسیده است که به بسیاری از سوالات مهم پیرامون میزان کمک‌ها به کی یف و هدف نهایی از این حمایت‌ها پاسخ داده شود. بدون پاسخ به این سوالات به نظر می‌رسد که هزینه کردن بیشتر در این خصوص غیرمسئولانه است.
این در حالی است که کاخ سفید روز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «جو بایدن» (رئیس جمهور آمریکا) در تماسی تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین رایزنی کرد.
بر اساس اعلام این رسانه، در بیانیه کاخ سفید در این خصوص آمده است: بایدن به زلنسکی گفت که واشنگتن ۶۲۵ میلیون دلار کمک جدید از جمله برای موشک‌های هیمارس ارائه خواهد کرد. رئیس جمهور آمریکا به رئیس جمهور اوکراین گفت که ایالات متحده هرگز الحاق مناطق اوکراین به روسیه را به رسمیت نمی‌شناسد.
در همین ارتباط، کاخ سفید جمعه ۱۸ شهریور ماه اعلام کرد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا از کنگره درخواست کرده تا بیش از ۹ میلیارد دلار برای کمک‌های بیشتر به اوکراین اختصاص دهد.
«کارین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که این کمک‌ها در ۲ بخش ۴.۵ میلیارد دلاری برای تقویت توانایی‌ها و تجهیزات دفاعی و بخش دیگر برای تقویت توان اقتصادی اوکراین پرداخت می‌شود.
از زمان روی کار آمدن بایدن در کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱، آمریکا بیش از ۱۵.۲ میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است که اکثریت قریب به اتفاق این کمک‌ها با آغاز جنگ روسیه علیه اوکراین تخصیص داده شده است. امیدوارم از خبر واشنگتن نمی تواند تا ابد به کمک مالی به اوکراین ادامه
دهد
راضی بوده باشید.

واشنگتن نمی تواند تا ابد به کمک مالی به اوکراین ادامه
دهد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۷ ۰۲:۳۸:۴۹