هشدار روسیه و چین درباره فعالیت های بیولوژیک آمریکا در
اوکراین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر هشدار روسیه و چین درباره فعالیت های بیولوژیک آمریکا در
اوکراین
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، «کنستانتین ورونتسوف» نماینده هیأت روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد که تعدادی از کشورهای مجمع به رهبری روسیه و چین خواستار فعالسازی ماده ۶ کنوانسیون تسلیحات بیولوژیک به دلیل فعالیت‌های آمریکا هستند.
بر اساس این گزارش، این دیپلمات روس گفت: به منظور حل و فصل وضعیت کنونی، بلاروس، ونزوئلا، زیمبابوه، چین، کوبا، نیکاراگوئه، سوریه و روسیه خواستار بکارگیری تمام امکانات موجود در چارچوب کنوانسیون سلاح‌های بیولوژیک و سمی از جمله سازوکار ماده ۶ این توافق هستند.
به گفته ورونتسوف در نشست کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سوال‌ها درباره اقدامات ایالات متحده آمریکا در اوکراین همچنان پابرجاست.
وی افزود: ما اعلام می‌کنیم که سوالات درباره فعالیت‌های نظامی بیولوژیک ایالات متحده در چارچوب آزمایشگاه‌های بیولوژیک در خاک اوکراین همچنان باقی است. ما به پاسخ‌های جامعی برای رفع شک و تردید درباره این فعالیت‌ها دست نیافته ایم.
ماده ۶ کنوانسیون سلاح‌های بیولوژیکی و سمی می‌گوید که هر کشور عضو کنوانسیون که متوجه شود کشوری تعهدات ناشی از مفاد کنوانسیون را نقض می‌کند می‌تواند به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کند.
«ایگور کریلوف» رئیس نیروهای حفاظت از تشعشعات شیمیایی و بیولوژیک نیروهای مسلح روسیه گفته بود که شبکه ای متشکل از بیش از ۳۰ آزمایشگاه بیولوژیک در خاک اوکراین تشکیل شده است که برای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) کار می‌کنند.
به گفته وی، پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، هرآنچه مربوط به برنامه بیولوژیک نظامی آمریکا بود از اوکراین محو شد. امیدوارم از خبر هشدار روسیه و چین درباره فعالیت های بیولوژیک آمریکا در
اوکراین
راضی بوده باشید.

هشدار روسیه و چین درباره فعالیت های بیولوژیک آمریکا در
اوکراین  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۹ ۰۲:۳۹:۲۳