نتایج نهایی همه پرسی های روسیه در اوکراین اعلام شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نتایج نهایی همه پرسی های روسیه در اوکراین اعلام شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، کمیته‌های انتخاباتی در مناطقی از اوکراین که همه پرسی برای پیوستن به روسیه در آنها برگزار شد نتایج آرای این همه پرسی‌ها را اعلام کردند.
بر اساس این گزارش، کمیته انتخابات چمهوری دونتسک اعلام کرد که با شمارش تمام آرای رأی دهندگان در همه پرسی الحاق به روسیه، ۹۹.۲۳ درصد از رأی دهندگان به پیوستن به روسیه رأی مثبت دادند.
همچنین کمیته مرکزی انتخابات در جمهوری لوهانسک هم از رأی مثبت ۹۸.۵۴ درصدی به همه پرسی پیوستن به روسیه خبر داد.
کمیته انتخابات در استان خرسون واقع در جنوب اوکراین هم اعلام کرد ۸۷.۰۵ درصد از رأی دهندگان به پیوستن به روسیه رأی مثبت دادند.
رئیس کمیته مرکزی انتخابات در استان زاپروژیا هم از رأی ۹۳.۱۱ درصدی رأی دهندگان در این همه پرسی به سود پیوستن به روسیه با شمارش تمام آرا خبر داد.
لازم به ذکر است که همه‌پرسی در دو جمهوری لوهانسک و دونتسک و همچنین دو منطقه خرسون و زاپروژیا در شرق اوکراین از هفته گذشته آغاز شد و روز سه‌شنبه به پایان رسید.
آخرین برآوردها حاکی از این بود که در هر کدام از این چهار منطقه بیش از ۹۰ درصد شرکت‌کنندگان به الحاق به روسیه رأی موافق داده‌اند.
در حالیکه همه پرسی از شهروندان لوهانسک درباره پیوستن به روسیه از چند روز گذشته آغاز شد، سخنگوی کا خ سفید اعلام کرده بود: در صورتی که مسکو برای الحاق بخش‌هایی از خاک اوکراین وارد عمل شود، دولت ایالات متحده آماده است تا هزینه‌های اقتصادی بیشتری را به روسیه تحمیل کند.
«کارین ژان پیر» در جمع خبرنگاران اعلام کرد که تلاش مسکو برای ضمیمه کردن اراضی بیشتر اوکراین به خاک خود، با تحریم‌های اقتصادی بیشتری از سوی آمریکا و متحدانش علیه روسیه دنبال خواهد شد.
شماری از سران کشورهای غربی مخالفت خود را با همه پرسی جاری در مناطق مذکور اعلام کرده و اولاف شولتز، صدراعظم آلمان همچون استولتنبرگ دبیرکل ناتو، این همه پرسی را «ساختگی و غیرقابل پذیرش» خوانده است! امیدوارم از خبر نتایج نهایی همه پرسی های روسیه در اوکراین اعلام شد راضی بوده باشید.

نتایج نهایی همه پرسی های روسیه در اوکراین اعلام شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۲۸ ۰۲:۴۰:۳۹