نامزد پست نخست وزیری عراق برنامه های خود را اعلام
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر نامزد پست نخست وزیری عراق برنامه های خود را اعلام
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المعلومه، محمد شیاع السودانی نامزد چارچوب هماهنگی شیعیان برای تصدی پست نخست وزیری عراق اولویت‌های دولت آینده خود را اعلام کرد.
بر اساس این گزارش، السودانی همچنین از توافق با فراکسیون‌های سیاسی برای تغییر وزرا خبر داد.
دفتر السودانی طی بیانیه‌ای در حاشیه دیدار وی با شماری از تحلیلگران، نویسندگان و روزنامه نگاران اعلام کرد که برنامه دولت السودانی شامل پرونده‌های متعدد و ۲۳ محور است اما محورهای برق، بهداشت، خدمات شهری و جاده‌ای و مبارزه با فساد از اولویت برخوردار خواهند بود.
پیامدهای شرایط معیشتی و خدماتی دشوار شهروندان عراقی درپی افزایش قیمت دلار و دشواری‌های اقتصادی و نیز احیای کشاورزی و صنعت و مقابله با بیکاری به موازات حل پرونده‌های سیاسی از دیگر محورهای برنامه دولت آینده السودانی اعلام شده است.
این بیانیه می‌افزاید که السودانی برای بهبود خدمات و اوضاع معیشتی عراقی‌ها و ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان و فارغ التحصیلان و فعالسازی بخش‌های اقتصادی همچون صنعت، کشاورزی، گردشگری و کنترل دولت بر واردات و تقویت ابعاد سرمایه گذاری دارای طرح کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت است.
السودانی همچنین در دیدارهای خود گفت که برای اصلاح روند دولت تلاش می‌کند و با رهبران فراکسیون‌ها برای اعمال اختیارات قانونی جهت مواخذه وزرا در صورت ناکارآمدی و تغییر آنها در صورت نیاز به توافق رسیده است. امیدوارم از خبر نامزد پست نخست وزیری عراق برنامه های خود را اعلام
کرد
راضی بوده باشید.

نامزد پست نخست وزیری عراق برنامه های خود را اعلام
کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۲۶ ۰۲:۳۸:۱۵