مظنون حمله تروریستی استانبول در سوریه بازداشت شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مظنون حمله تروریستی استانبول در سوریه بازداشت شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، منابع ترکیه‌ای روز چهارشنبه گزارش دادند که نیروهای امنیتی این کشور یک مظنون حمله تروریستی در خیابان استقلال استانبول را دستگیر کردند.
گفته شده عملیات ویژه برای دستگیری مظنون انفجار تروریستی استانبول در شهر اعزاز در شمال سوریه انجام شده است. مقامات ترکیه‌ای گفته‌اند که مظنون بازداشتی از تروریست‌های بمب گذار در استانبول حمایت کرده است.
لازم به ذکر است که منابع خبری عصر یکشنبه گذشته از وقوع انفجار در مرکز استانبول ترکیه و کشته شدن چند نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر خبر دادند.
«فواد اوکتای» معاون رئیس جمهور ترکیه پس از این حادثه در سخنانی اعلام کرد که شمار مجروحان در انفجار استانبول به ۸۱ نفر رسیده است.
تلویزیون ترکیه در نخستین لحظات این حادثه در این خصوص گزارش داده بود که انفجاری در مرکز استانبول به وقوع پیوست و ده‌ها نفر در این حادثه زخمی شدند و همچنین چندین نفر هم بر اثر این انفجار جان باختند.
این انفجار در خیابان توریستی استقلال در میدان تقسیم واقع در قلب استانبول به وقوع پیوست. فرماندار شهر استانبول در این باره اعلام کرد: در پی انفجار در خیابان استقلال در استانبول شماری کشته و زخمی شدند. نیروهای امنیتی و پلیس منطقه حادثه را به محاصره کامل خود درآورده و از هرگونه تردد در آن جلوگیری می‌کنند. امداد و نجات مجروحان نیز ادامه دارد.
سازمان تروریستی پ ک ک با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که هیچ گونه نقشی در عملیات تروریستی در استانبول نداشته است. در بیانیه این سازمان تروریستی ادعا شده که «مردم ما و جامعه دموکراتیک به خوبی می دانند که ما هیچ ارتباطی با این حادثه نداریم و اینکه ما به صورت مستقیم افراد غیرنظامی را هدف قرار نمی‌دهیم و اقداماتی که شهروندان را هدف قرار دهد را نمی‌ پذیریم».
ساعاتی پس از این انفجار نیز، «سلیمان سویلو»، وزیر کشور ترکیه اعلام کرد زنی که بمب را در انفجار استانبول کار گذاشته بود، دستگیر شده است و هم‌اکنون تحت بازجویی قرار دارد. خبرگزاری فرانسه نیز بامداد دوشنبه گزارش داد که وزیر کشور ترکیه گروه تروریستی «پ.ک. ک» را به دست داشتن در این انفجار متهم کرده است. امیدوارم از خبر مظنون حمله تروریستی استانبول در سوریه بازداشت شد راضی بوده باشید.

مظنون حمله تروریستی استانبول در سوریه بازداشت شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۷ ۰۲:۳۷:۱۳