مانور تمرینی آموزشی وزارت نیرو در مرکز و جنوب کشور برگزار
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر مانور تمرینی آموزشی وزارت نیرو در مرکز و جنوب کشور برگزار
می‌شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان یزد روز شنبه در نشستی خبری که با محوریت مانور تمرینی آموزشی وزارت نیرو در مرکز و جنوب کشور برگزار شد، به تشریح سناریوی این مانور پرداخت و اظهار کرد: با توجه به سیلاب‌هایی که طی دو سه سال اخیر در یزد و چند استان دیگر رخ داد، سناریوی این مانور با محوریت مقابله با آسیب ها و کاهش خسارات در برابر سیل تدوین شده است.
وی یادآور شد: بر اساس این سناریو، در زمان بحران فرضی، تاسیسات آب و برق دچار آسیب های جدی شده اند از سوی دیگر شرکت های آب و برق نیز امکان خدمت رسانی کامل ندارند بنابراین استان‌های معین به کمک یکدیگر می روند.
اسدی بیان کرد: این سناریو پس از چندین بار تصحیح توسط وزارت نیرو نهایی شده و مورد تایید قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد عنوان کرد: این مانور که پیش از این در ۶ منطقه دیگر کشور با برنامه ریزی وزارت نیرو برگزار شده است که مانور مرکز و جنوب کشور قرار است در چهارم بهمن ماه برگزار شود.
وی از تشکیل کمیته هایی برای اجرای این مانور تمرینی خبر داد و اظهار کرد: هدف از برگزاری این مانور، هماهنگی برای مقابله با بحران‌های احتمالی است و امیدواریم به اهداف برگزاری این مانور دست پیدا کنیم.
روان شدن سیل از تفت به سمت یزد و تخریب تاسیسات آب و برق، سناریوی مانور آموزشی
سخنگوی برگزاری مانور تمرینی آموزشی وزارت نیرو در منطقه مرکز و جنوب نیز در این نشست با اشاره به برگزار ۶ مانور در سطح کشور گفت: در این مانورها همه استانها مشارکت لازم را داشته اند و آمادگی های لازم توسط آنها کسب شده است.
محمد فراتی بیان کرد: استان یزد دارای پنج شرکت تولید، توزیع برق، برق منطقه‌ای و آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب در این مانور است و در این مانور شرکت های یاد شده در سایر استانها نیز به یاری یزد خواهند آمد.
وی یادآور شد: این رزمایش طی یک روز از صبح روز چهارشنبه چهارم بهمن در منطقه چرخاب و بر اساس سناریوی تدوین شده آغاز خواهد شد و تلاش می کنیم با برگزاری واقعی این مانور، شاهد یک اقدام اساسی با حضور شرکت‌های حاضر در منطقه باشیم.
فراتی بیان کرد: استان‌های اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و چهارمحال و بختیاری استان‌های یاری‌رسان این مانور هستند و این استان‌ها باید شرکت‌های یاری‌رسان خود را برای مقابله با بحرانی که در یزد به وقوع پیوسته است، به استان یزد اعزام کنند.
وی ادامه داد: بر اساس سناریوی تدوین شده، سیلی از منطقه تفت به سمت یزد به راه افتاده و زیرساخت‌های آب و برق آسیب جدی دیده اند که با حضور شرکت‌ها باید این مشکلات حل شود.
فراتی اظهار کرد: ۱۸ ارزیاب از سوی وزارت نیرو بر روند اجرای این مانور آموزشی – تمرینی، نظارت می کنند. امیدوارم از خبر مانور تمرینی آموزشی وزارت نیرو در مرکز و جنوب کشور برگزار
می‌شود
راضی بوده باشید.

مانور تمرینی آموزشی وزارت نیرو در مرکز و جنوب کشور برگزار
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۱ ۰۲:۳۹:۴۵