عقب نشینی زلنسکی از درخواست حمله هسته ای پیشدستانه علیه
روسیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر عقب نشینی زلنسکی از درخواست حمله هسته ای پیشدستانه علیه
روسیه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در سخنانی گفت که منظورش از صحبت ها درباره حملات پیشدستانه به روسیه حمله هسته ای به این کشور نبوده است.
بر اساس این گزارش، زلنسکی همچنین مدعی شد که از اظهارات وی سوء برداشت شده و مسکو آن را به سمت و سوهای مختلف کشانده است.
رئیس جمهور اوکراین افزود: منظور من تحریم هایی است که غرب برای جلوگیری از وقوع جنگ هسته ای اعمال می کند و غرب باید آن را قبل از آغاز عملیات روسیه در اوکراین برای جلوگیری از اقدام مسکو در شروع جنگ و تهدید وقوع جنگ هسته ای انجام می داد.
زلنسکی همچنین گفت که اظهاراتش درباره حمله به روسیه بد برداشت یا اشتباه ترجمه شده و مسکو شروع به بهره گیری از این موضوع و بازترجمه آن در جهات دیگر کرده است.
لازم به ذکر است که «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین پیش از این در اظهاراتی جنجالی گفته بود: ناتو باید حملاتی پیشگیرانه علیه روسیه انجام دهد و منتظر حملات هسته‌ای روسیه باقی نماند.
بر اساس این گزارش، زلنسکی که به صورت ویدئو کنفرانس برای مؤسسه Lowy استرالیا سخنرانی می‌کرد، ضمن طرح این درخواست تنش آفرین افزود: ناتو چه کاری باید انجام دهد؟ باید احتمال استفاده روسیه از سلاح‌های هسته‌ای را از بین ببرد. یعنی ناتو باید حملات پیشگیرانه انجام دهد تا روس‌ها بدانند در صورت استفاده از سلاح هسته‌ای چه بلایی سرشان می‌آید؛ نه اینکه ناتو منتظر حملات اتمی روسیه بماند و بعد بگوید: این کاری است که اکنون باید انجام دهیم.
زلنسکی همچنین گفت: ما درباره حضور ۵۰۰ نظامی روسیه در نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا بسیار نگران هستیم.
گفتنی است که مقامات روسیه اخیراً تأکید کردند که مسکو کاملاً به اظهارات رهبران پنج کشور هسته‌ای مبنی بر ممنوعیت شروع جنگ هسته‌ای متعهد است. آنها در عین حال بر حق روسیه برای استفاده از سلاح هسته‌ای طبق دکترین هسته‌ای این کشور تأکید کردند؛ یعنی اگر روسیه یا متحدانش با استفاده از این نوع سلاح مورد حمله قرار گیرند یا موجودیت دولت روسیه تهدید شود، مجاز به مقابله به مثل برای دفاع از خود هستند.
روسیه با رد اتهامات غرب در این زمینه، تأیید می‌کند که هیچ کسی را با سلاح هسته‌ای تهدید نمی‌کند و بیشترین خطر بروز یک حادثه هسته‌ای در اوکراین ناشی از تحرکات نیروهای روسیه نیست، بلکه به دلیل بمباران مداوم نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا توسط ارتش اوکراین است. امیدوارم از خبر عقب نشینی زلنسکی از درخواست حمله هسته ای پیشدستانه علیه
روسیه
راضی بوده باشید.

عقب نشینی زلنسکی از درخواست حمله هسته ای پیشدستانه علیه
روسیه  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۸ ۰۲:۳۹:۰۰