سناتور دموکرات: آمریکا در روابطش با عربستان تجدیدنظر
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سناتور دموکرات: آمریکا در روابطش با عربستان تجدیدنظر
کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، درپی تصمیم اخیر اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت، یک سناتور دموکرات آمریکایی به این موضوع واکنش نشان داده و خواستار بازنگری واشنگتن در روابطش با ریاض شد.
بر اساس این گزارش، کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی در گفتگو با یک برنامه شبکه سی ان ان گفت:
این در حالی است که برنی سندرز سناتور آمریکایی هم پیش از این خشم خود را از تصمیم «اوپک پلاس» برای کاهش تولید نفت ابراز کرده بود و از عربستان سعودی، برجسته‌ترین عضو آن، خواست تا از این به بعد برای حمایت از این کشور از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه کمک بگیرد.
سندرز همچنین از دولت آمریکا خواست که تمام نیروهای خود را از عربستان سعودی خارج کند. وی تاکید کرد: تا زمانی که عربستان سعودی با مسکو جهت افزایش قیمت گاز همکاری می‌کند، باید برای محافظت از خودش هم از روسیه کمک بگیرد.
این سناتور آمریکایی از دولت بایدن درخواست کرد که عربستان سعودی را رها کرده، فروش تسلیحات به ریاض را متوقف کند و به دنبال پایان دادن به ائتلاف نفتی «اوپک پلاس» باشد، ائتلافی که میزان تولید نفت جهان را در کنترل خود دارد.
گفتنی است اوپک پلاس در اجلاس روز چهارشنبه گذشته در وین درباره شدیدترین کاهش تولید نفت خود از زمان آغاز همه گیری کرونا در سال ۲۰۲۰ به توافق رسید.
این توافق به رغم فشار آمریکا و دیگر کشورها برای تولید بیشتر حاصل شده و میزان عرضه را در بازار جهانی که هم اکنون نیز گفته می‌شود با کمبود عرصه مواجه است، محدودتر می‌کند.
افزایش قیمت نفت با کاهش قابل توجه تولید این محصول، دولت بایدن را در آستانه انتخابات میان دوره‌ای کنگره عصبانی کرده است. امیدوارم از خبر سناتور دموکرات: آمریکا در روابطش با عربستان تجدیدنظر
کند
راضی بوده باشید.

سناتور دموکرات: آمریکا در روابطش با عربستان تجدیدنظر
کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۰ ۰۲:۳۷:۱۷