سناتور بلژیکی: زلنسکی عروسک و ملعبه دست آمریکاست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سناتور بلژیکی: زلنسکی عروسک و ملعبه دست آمریکاست به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، یک سناتور بلژیکی از اروپا خواست که از خواسته های آمریکا فرمانبرداری نکرده و در سیاست هایش در قبال روسیه و اوکراین تجدیدنظر کند.
بر اساس این گزارش، «آلان دیتکس» سناتور بلژیکی گفت: ما باید بخاطر منفعت اروپا و اروپایی ها از روش افراطی ولادیمیر زلنسکی دست برداریم و با روسیه درباره تقسیم اوکراین و رفع تحریم ها توافق کنیم.
وی افزود: این تنها راه نجات در این مرحله است. راه حل دیپلماتیک بهتر از نزاعی است که کاخ سفید آن را تشویق می کند.
این سناتور بلژیکی همچنین گفت: ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین یک دسیسه گر خارجی است که نباید به وی به عنوان یک رئیس جمهور شایسته نگریست بلکه وی عروسک آمریکاست که خواهان زورگویی است و ما را به سمت جنگ می کشاند.
وی در عین حال افزود که تحریم های اروپا علیه روسیه تنها به خود اروپا صدمه می زند و ایالات متحده با تجهیز کشورهای اروپایی به اسلحه و گاز از این موضوع سود می برد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) با اشاره به درخواست جمهوری‌های دونباس برای کمک به آنها جهت رهایی از ظلم و ستم رژیم کی‌یف، فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد.
دیمیتری مدودف، معاون کنونی شورای امنیت و رئیس جمهور پیشین روسیه، تاکید کرد که عمده دلیل آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، تهدیدهای ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین درباره از سرگیری برنامه هسته‌ای این کشور بوده است.
مدودف در پیامی نوشت: یکی از دلایل انجام عملیات نظامی ویژه، تهدیدهای (زلنسکی) درباره پیگیری برنامه هسته‌ای اوکراین بود؛ برنامه‌ای که کی‌یف تحت تفاهم‌نامه ۱۹۹۴ بوداپست از آن دست کشید. امیدوارم از خبر سناتور بلژیکی: زلنسکی عروسک و ملعبه دست آمریکاست راضی بوده باشید.

سناتور بلژیکی: زلنسکی عروسک و ملعبه دست آمریکاست  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۱ ۰۲:۴۰:۲۸