دولت بین معترض و اغتشاشگر تفاوت قائل است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دولت بین معترض و اغتشاشگر تفاوت قائل است به گزارش سوالات شرعی و احکام، علی بهادری جهرمی شنبه شب با حضور در جمع دبیران تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های شهر شیراز، دغدغه‌های آنان را شنید و ضمن پاسخ به سوالات آنان تاکید کرد: دولت بین معترض و اغتشاشگر تفاوت قائل است.
وی با توصیه به دانشجویان برای مطالعه سند تحول دولت و ضمن تاکید براینکه دولت سیزدهم با برنامه آمده و برنامه محرمانه هم ندارد، خاطرنشان کرد: در سند تحول، ۳۷ اولویت تعیین شده که یکی از آنها حکمرانی مردمی است.
وی اظهار داشت: راهبردهای رسیدن به این اولویت‌ها مشخص شده است و تاکید شده که در بعضی مسائل باید چرخش استراتژیک مد نظر باشد.
وی خاطرنشان کرد: این سند دقیقاً وظایف هر دستگاه را مشخص کرده است.
بهادری جهرمی، طرح دیدگاه‌ها و نظرات و انتقادات نسبت به این برنامه و راهکارهای آن را امکان پذیر دانست و خاطرنشان کرد که همه افراد به ویژه دانشجویان می‌توانند در مورد مسائل و اولویت‌ها، راهکار ارائه دهند و البته نسبت به عملیاتی شدن برنامه‌های سند تحول، مطالبه گری داشته باشند.سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت برنامه‌ای با ۳۷ اولویت در موضوعات مختلف تدوین کرده است گفت: لازم است همه آن را مطالعه کنند.
بهادری جهرمی مطالبه گری در خصوص تحقق این برنامه‌ها را جزو حقوق همه مردم به ویژه دانشجویان و دانشگاهیان دانست.
وی با تاکید براینکه برای ارزیابی عملکرد دولت باید لحظه شروع یک برنامه و اقدام را بدانیم و با تطبیق درست، مسائل را ارزیابی کنیم، گفت: من هرگز نمی‌گویم که شرایط اقتصادی خوب است، تورم ۴۰ درصدی خوب نیست و رشد اقتصادی پنج درصدی باید به هشت درصد برسد.
او که در پاسخ به شماری از پرسش‌های مطرح شده، سخن می‌گفت اضافه کرد: رئیس جمهور از ابتدای تصدی این مسئولیت بین مردم حاضر شد و برای بررسی مشکلات دارویی و… به میان معترضین رفت و صدای آنان را شنید.
وی تصریح کرد: رئیس جمهور زمانی به اصفهان رفت که زاینده رود آب نداشت.
بهادری جهرمی با بیان اینکه اکنون بعد از یکسال و سه ماه، ۳۱ سفر استانی توسط هیات دولت انجام شده است و وزرا و معاونان آنها بارها به نقاط مختلف کشور سفر و مسائل را از نزدیک پایش کرده اند، گفت: از ابتدا مشخص بود که حضور من در دانشگاه‌ها با واکنش‌هایی مواجه خواهد شد، با این وجود، بارها در جلسات هیأت دولت رئیس جمهور بر ادامه این برنامه و حضور در بین دانشجویان و در دانشگاه‌ها تاکید کرد.
او با یادآوری اینکه طی یکسال اول دولت، بالغ بر ۲ میلیون گزارش مردمی در خصوص برنامه‌ها و مسائل مختلف دریافت کرده و همه موارد به کارتابل وزرای مربوطه ارجاع شده است، گفت: شاید صد درصد گزارش‌ها به نتیجه مد نظر گزارش دهنده نرسد، اما همه موارد دیده و رسیدگی خواهد شد.
بهادری جهرمی گفت: تحلیل دولت آنست که نارضایتی وجود دارد و اعتراض هم از همین موضوع نشات می‌گیرد، اما اغتشاش و قتل و تخریب و هتک حرمت و…. از نارضایتی نشات نمی‌گیرد؛ بلکه توهین و تقدس زدایی، برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: آنان می‌دانند که فرهنگ ما سنگر اصلی مقاومت در برابر هجمه‌ها محسوب می‌شود؛، بنابراین آن را نشانه گرفته اند.
او دولت را پدر و بزرگ‌تر خانواده دانست و تاکید کرد: اگر پدرخانواده متوجه انحراف و مشکلی در فرزندان خود شود، مسئولیتش بیشتر خواهد شد و باید پدری کرده و به دنبال حل مشکلات باشد.
سخنگوی دولت در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه نگاه به معترض و اغتشاشگر متفاوت است، تاکید کرد: مابین کسانی‌که اعتراض دارند و آنانکه لیدر اغتشاش هستند تمایز قائل هستیم، حتی از میان آنان که الفاظ رکیک را به زبان می‌آورند، باید تفاوت قائل بود.
وی با تصریح بر اینکه وقتی در اغتشاش و دعوا گیر می‌افتیم، تر و خشک و ظالم و مظلوم با هم می‌سوزند، گفت: دولت به هیچ وجه و حتی ذره‌ای نسبت به کسانیکه سازمانی کار کرده و اغتشاش و درگیری و آشوب را دنبال می‌کنند، مماشات و کوتاهی نخواهد داشت. من به آنانکه معترض هستم توصیه کرده ام که اگر فردی را دیدند که قصد منحرف کردن اعتراض را دارد، خودشان مقابله کنند.
سخنگوی دولت در این نشست، بخشی از وقت پاسخگویی خود را به دانشجویان داد تا مطالب، مطالبات، انتقادات و اعتراض‌های خود را بیان کنند و تاکید کرد که موارد خواسته شده آنان را یادداشت کرده و تا رفع کامل پیگیری خواهد کرد.
این نشست با گفت و شنود و بحث داغ دانشجویان از دیدگاه‌های مختلف سیاسی با یکدیگر خاتمه یافت. امیدوارم از خبر دولت بین معترض و اغتشاشگر تفاوت قائل است راضی بوده باشید.

دولت بین معترض و اغتشاشگر تفاوت قائل است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۳۰ ۰۲:۴۲:۰۳