دشمن روحیه جهادگری و تفکر شهادت را هدف قرار داده است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دشمن روحیه جهادگری و تفکر شهادت را هدف قرار داده است به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری شامگاه پنجشنبه در اجلاسیه شهدای جهاد سازندگی قم که در سالن همایش باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: شهادت امری الهی و معنوی است که ذهن انسان قادر به فهم و درک این مقام والا نیست.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: انسان نمی‌تواند جایگاه شهید و شهادت را بفهمد و خداوند در قرآن شهادت را به معامله‌ای تشبیه کرده که خریدار آن خداوند است‌.
وی ادامه داد: خداوند خریدار شهادت است و کالای مورد معامله بین مؤمن و خداوند جان است که شهید هر آنچه در اختیار دارد تقدیم خدا می‌کند که پاداش چنین افرادی بهشت است.
حجت الاسلام ذوالنوری بیان داشت: امام علی (ع) فرمود، هیچ چیز با ارزش تر از جان انسان نیست و این جان را نباید به ارزانی فروخت، چرا که بهای آن بهشت است.
نماینده قم در خانه ملت افزود: شهدا نیازمند برگزاری یادواره‌ها نیستند و در این دوران قحط معنویت باید متوسل به این شهدا شد چرا که این اقدام نمی‌گذارد فراموشی به سراغ ما بیاید.
وی گفت: حضرت علی (ع) در خصوص مقام شهید فرمود، وقتی رزمنده ای نیت رفتن به جبهه می‌کند، خداوند برگه برائت از جهنم را برای او امضا می‌کند و وقتی پای در جبهه می‌گذارد روی بال ملائک الله است.
وی ابراز داشت: در روایت داریم هر شهید ۷۰ نفر را شفاعت می‌کند و در روز قیامت بین اهل محشر، کسانی که با شهیدی آشنایی داشتند با هم رقابت می‌کنند تا بگویند که به شهید نزدیک تر بوده اند.
شهدای جهاد سازندگی از مظلوم ترین شهدای جنگ هستند
حجت الاسلام ذوالنوری در ادامه با بیان اینکه شهدای جهاد سازندگی از مظلوم ترین شهدای جنگ هستند افزود: جهادگران جهاد سازندگی، قبل از جنگ در مسیر آبادانی مناطق محروم در خدمت مردم بودند و در ادامه نیز در دفاع مقدس خدمات جهاد ویژه ای داشتند.
وی عنوان داشت: قبل، حین و بعد از عملیات‌های دوران دفاع مقدس وظیفه جهاد سازندگی بسیار سنگین بود، چرا که ایجاد خاکریز و سنگر و همچنین آماده کردن مناطق عملیاتی از جمله وظایف جهادگران بود.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شجاعت و فداکاری جهادگران در دوران دفاع مقدس از نیروهای اطلاعات عملیات نیز بالاتر بود و این عزیزان پیشتاز رزمندگان بود و اجر آنان قابل مقایسه با سایرین نیست، چرا که آنان روی لودر هیچ دفاعی در برابر گلوله‌های دشمن نداشتند و این نشان از بالاترین ایثار است.
حجت الاسلام ذوالنوری بیان داشت: دشمن روحیه جهادگری و تفکر شهادت را هدف قرار داده است و امروز می‌بینیم که در اغتشاشات اخیر شعارهای اقتصادی و سیاسی کمتر دیده شد و ارزش‌های دینی و اسلامی هدف قرار گرفته شده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ابراز داشت: دشمن امروز به اهمیت جایگاه ولایت فقیه پی برده و به همین دلیل تلاش می‌کند تا این عمود خیمه کشور و ارزش‌های دینی همانند حجاب را هدف قرار دهد تا بی عفتی رواج یابد و نسل آینده دچار چالش شود.
وی گفت: اغتشاشگران مسجد ابوذر تهران و مسجد سبزه میدان در رشت و جوان موکب دار مشهدی را به آتش کشیدند و به شهادت رساندند و این نشان می‌دهد که دشمنان از همین مسجد و تفکر حسینی ضربه خوردند که به آنها حمله می‌کنند.
نماینده قم در خانه ملت گفت: مردم با وجود سختی‌های معیشتی حاضر به پیوستن به اغتشاشگران نشدند که این امر نشان از بصیرت ملت بزرگ ایران دارد.
وی ادامه داد: طلبه شهید آرمان علیوردی مظلومانه به شهادت رسید و با ضربات چاقو وی را مورد حمله قرار دادند و از خواستند که به امامش توهین کند که زیر بار نرفت.
حجت الاسلام ذوالنوری تاکید کرد: امروز بیش از گذشته نیازمند روحیه جهادی و شهادت هستیم تا بتوانیم کشور را حفظ کنیم و مسئولان باید در خط شهدا قدم بردارند و مشکلات مردم را حل کنند. امیدوارم از خبر دشمن روحیه جهادگری و تفکر شهادت را هدف قرار داده است راضی بوده باشید.

دشمن روحیه جهادگری و تفکر شهادت را هدف قرار داده است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۱ ۰۲:۴۰:۴۳