دستگیری ۴۴ نفر در نا آرامی ها و اعتراضات اردن

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دستگیری ۴۴ نفر در نا آرامی ها و اعتراضات اردن به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، مدیریت امنیت عمومی اردن از استقرار گسترده نیروهای امنیتی در استان های این کشور و دستگیری ۴۴ نفر در اعتراضات علاوه بر دستگیری ها طی روزهای گذشته خبر داد.
بر اساس این گزارش، مدیریت امنیت عمومی اردن همچنین افزود که تحقیقات درباره کشته شدن «عبدالرزاق الدلابیح» مقام امنیتی این کشور در جریان اعتراضات در حال انجام است.

«مازن الفرایه» وزیر کشور اردن به کشته شدن مقام امنیتی مهم در جریان تحولات این کشور واکنش نشان داده و اعلام کرده بود: قتل عبدالرزاق الدلابیح بدون مجازات نخواهد ماند.
وی افزود: طی روزهای گذشته شاهد حمله به مراکز دولتی و اقدامات خشونت بار بودیم. ما تدابیر امنیتی شدیدی به اجرا درخواهیم آورد و نیروهای امنیتی را در مناطق آشوب زده تقویت خواهیم کرد.
وزیر کشور اردن تاکید کرد: جنایت قتل معاون رئیس پلیس شهر معان بدون مجازات نمی‌ماند. از شهروندان می‌خواهم که بین اعتراضات مسالمت آمیز و اقدامات خشونت آمیز تفاوت قائل شوند.
وی گفت: دولت از روز اول به خواسته‌های رانندگانی که دست به تحصن زده اند، گوش کرده است. به احدی اجازه تعدی به امنیت کشور نخواهیم داد. برگزاری اعتراض مسالمت آمیز مجاز است به شرط اینکه به خشونت کشیده نشود. از این پس اجازه تعدی به کامیون‌های حامل کالا داده نخواهد شد.
وزیر کشور اردن تاکید کرد: اقدامات ما فقط علیه کسانی است که به خشونت روی می‌آورند و آسیب وارد می‌کنند.
لازم به ذکر است که اداره امنیت عمومی اردن از کشته شدن عبدالرزاق عبدالحافظ الدلابیح، معاون مدیر پلیس معان در جنوب اردن بر اثر اصابت گلوله در پی اعتراضات فزاینده در اردن در مخالفت با افزایش قیمت سوخت خبر داد.
در بیانیه اداره امنیت عمومی اردن آمده است که این افسر بلندپایه بر اثر اصابت گلوله به سر در حین مقابله با شورش گروهی از قانون شکنان در منطقه الحسینیه در استان معان کشته شد.
لازم به ذکر است که اردن مدتی است اعتراضات گسترده را در چند استان در مخالفت با افزایش قیمت سوخت شاهد است. کامیون‌داران اردنی نیز از ۵ دسامبر دست به اعتصابات گسترده زده اند.
عبدالله دوم پادشاه اردن گفت: با کسانی که در مقابل دولت دست به اسلحه ببرند یا به اموال عمومی آسیب بزنند به صورت قاطع برخورد خواهد شد. اجازه نخواهیم داد به عناصر دستگاه‌های امنیتی که مشغول حفظ امنیت کشور و شهروندان هستند تعدی شود. امیدوارم از خبر دستگیری ۴۴ نفر در نا آرامی ها و اعتراضات اردن راضی بوده باشید.

دستگیری ۴۴ نفر در نا آرامی ها و اعتراضات اردن  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۷ ۰۲:۳۸:۰۹