دستگاه‌های اجرایی مکلف به ارائه برنامه دانش بنیان
هستند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دستگاه‌های اجرایی مکلف به ارائه برنامه دانش بنیان
هستند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، عابدین خرّم در جلسه ستاد اقتصاد دانش بنیان استان با تاکید بر اینکه رسیدن به اهداف توسعه‌ای جز با توجه به موضوع دانش بنیان و حرکت شتابنده در این مسیر میسر نیست، افزود: برنامه‌های تعریف شده برای هر یک از دستگاه‌های اجرایی به خصوص سازمان‌هایی همچون جهاد کشاورزی، صمت و دانشگاه‌ها و مراکز علمی بسیار لازم و ضروری است.
وی پرهیز شعارزدگی توسط دستگاه‌های اجرایی در راستای اجرای برنامه‌های دانش بنیانی را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه هر مجموعه اداری باید برنامه‌های عملیاتی جهت جبران عقب ماندگی‌های گذشته ارائه کند، اظهار داشت: تشکیل کریدور فناوری باید توسط دستگاه‌های اجرایی استان با جدیت تمام دنبال و پیگیری شود و البته در این مسیر باید از انجمن‌های علمی دانش بنیان نیز برای رفع مشکلات عدیده حوزه‌هایی همچون بیمه و مالیات بهره برد.
خرّم عملیاتی سازی هاب صادراتی اقتصاد دانش بنیان آذربایجان شرقی را یکی از دستاوردهای بسیار مهم و تأثیرگذار مدیریت استان خواند و افزود: در این راستا ما حمایت‌های همه جانبه ای انجام می‌دهیم و با توجه به اینکه زنجیره این موضوع در استان ایجاد شده است، باید با هم افزایی در این زمینه تلاش کرد چون بدون اهتمام به فرهنگ هم افزایی دست یابی به اهداف مورد نظر و تعیین شده ممکن نخواهد شد.
وی با بیان اینکه نتایج، محصولات و ارزش افزوده کارکردهای شرکت‌های دانش بنیان باید در حوزه اشتغال و تبدیل به ثروت این فعالیت‌ها نمایان شود، یادآور شد: هم اکنون انسجام خوبی در آذربایجان شرقی بین دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که باید تلاش‌ها برای به ثمر نشستن فعالیت دانش بنیان‌ها در حوزه‌های اقتصادی تا پایان سال محقق شده و عینی شود.
خرّم شکست امید و اعتماد را از اهداف اصلی دشمنان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی خواند و اظهار داشت: مدیران اجرایی موظف هستند مانع از سرخوردگی جوانان و نخبگان کشور و استان در حوزه فناوری و دانش بنیان شوند.
وی تجاری سازی فعالیت‌های دانش بنیان را مهم دانست و ادامه داد: امید بخشی به جوانان در حوزه دانش بنیان‌ها می‌تواند با تجاری سازی فعالیت‌ها، منجر به ایجاد ثروت شود که این امر برای امیدافرینی و ایجاد انگیزه برای نخبگان کشور بسیار مهم و تأثیرگذار است. امیدوارم از خبر دستگاه‌های اجرایی مکلف به ارائه برنامه دانش بنیان
هستند
راضی بوده باشید.

دستگاه‌های اجرایی مکلف به ارائه برنامه دانش بنیان
هستند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۶ ۰۲:۳۹:۲۷