درخواست حماس برای محاکمه سران رژیم اسراییل

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درخواست حماس برای محاکمه سران رژیم اسراییل به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حماس خواستار محاکمه سران رژیم اشغالگر به خاطر جنایات علیه غیرنظامیان در غزه شد.
جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای تاکید کرد در ادامه جست و جو برای یافتن پیکرهای شهدا در بیمارستان شفا پس از عقب‌نشینی نیروهای اشغالگر صهیونیستی، ابعاد وسیع‌تری از جنایات اشغالگران در این بیمارستان آشکار می‌شود. در کنار تخریب و آتش زدن بخش‌های این بیمارستان و خارج کردن کامل آن از خدمت، تیم‌های امداد و نجات پیکرهای صدها شهید را در این بیمارستان و محوطه‌های اطراف آن پیدا کردند که اشغالگران اسرائیلی آن‌ها را زیر آوار دفن کرده بودند تا اینگونه جنایت خود علیه این بیمارستان و بیماران، آوارگان و کادر درمانی و پزشکی در داخل آن را مخفی کنند.
حماس افزود که دشمن صهیونیستی تمامی قوانین و معاهدات بین‌المللی را که خواستار محافظت از غیرنظامیان و بیمارستان‌ها است، زیر پا گذاشته و این بیمارستان‌ها را هدفی مشروع برای ارتش شکست خورده خود قرار داده که این جنایات با هدف کوچاندن فلسطینیان از طریق تخریب همه مؤلفه‌های زندگی در نوار غزه صورت می‌گیرد.
حماس تاکید کرد که این جنایات بی‌سابقه از طریق هدف قرار دادن بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی و درمانی در نهایت وحشی‌گری و ارتکاب فجیع‌ترین جنایات در داخل آن و تبدیل آن به گورستان‌های دسته‌جمعی که صدها غیرنظامی شهید در داخل آن دفن شدند، می‌طلبد که جامعه بین‌الملل و نهادها و مؤسسات مختلف آن اقدامی جدی صورت داده و سران فاشیست دشمن را به خاطر جنایات و تجاوزات خود بازخواست و محاکمه کنند.
همزمان شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد شهردار حیفا خواستار تهیه تلفن ثابت و انبار کردن دارو و غذا از ترس وقوع جنگ در مرزهای شمالی شده است.
منبع مذکور اشاره کرد که شهردار حیفا همچنین خواستار آماده‌سازی پناهگاه‌ها و فراهم کردن شرایط تخلیه ساکنان در صورت وقوع جنگ شده است.
همچنین «حاییم لیونسون»،روزنامه‌نگار و تحلیلگر اسرائیلی در مقاله‌ای در روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت: نباید این را گفت اما حقیقت این است که ما شکستی مفتضحانه خوردیم.
لیونسون تصریح کرد که ما در جنگ شکست خوردیم و این نظر هر شهرک‌نشینی است و البته از نظر روحی اعتراف به این شکست سخت است.
وی گفت واقعیتی کاملاً روشن و واضح پیش روی ما است و ما باید آن را درک کنیم و از آن درس بگیریم.
از سوی دیگر، نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با ادامه حمله‌های خود به بخش‌های مختلف نوار غزه منطقه‌های مختلف کرانه باختری را نیز مورد یورش قرار می‌دهند.
منابع خبری فلسطینی گزارش دادند که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک «جیوس» در شرق «قلقیلیه» واقع در کرانه باختری یورش برده‌اند.
بر اساس گزارش‌های رسیده نظامیان صهیونیست در این یورش خانه‌های فلسطینیان ساکن این منطقه را مورد بازرسی قرار داده‌اند.
همچنین نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به اردوگاه «شعفاط» واقع در شمال قدس اشغالی یورش بردند و در این منطقه نیز خانه‌های فلسطینیان را تفتیش کردند.
علاوه بر این منابع فلسطینی گزارش دادند که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی ورودی روستای «جوره الشمعه» در جنوب «بیت لحم» واقع در کرانه باختری را با موانع خاکی مسدود کرده‌اند.
پیش از این نیز هیأت امور اسیران و باشگاه اسیر فلسطین در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ فلسطینی دیگر را در جریان حمله به مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند. امیدوارم از خبر درخواست حماس برای محاکمه سران رژیم اسراییل راضی بوده باشید.

درخواست حماس برای محاکمه سران رژیم اسراییل  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۱۰ ۰۲:۴۱:۴۰