درباره شفاف‌سازی مسائل پادمانی باقی‌مانده با ایران گفتگو
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر درباره شفاف‌سازی مسائل پادمانی باقی‌مانده با ایران گفتگو
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی از دیدار و گفتگوی خود با مدیر سازمان انرژی اتمی ایران خبر داد.
گروسی با اعلام این خبر در حساب توئیتری خود، افزود: در جریان دیدار با محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص شفاف‌سازی مسائل پادمانی باقی‌مانده گفتگو شد.
شصت و ششمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حضور محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، محسن نذیری اصل، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین، بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی و جمعی از هیئت همراه پیش از ظهر دیروز در وین آغاز شد.
اسلامی با حضور در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنرانی خود در این اجلاس به روشنگری درباره مواضع کشور و برنامه‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پرداخت و اظهار کرد: جناب آقای رئیس، آقای مدیرکل؛ عالیجنابان؛ خانم‌ها و آقایان؛ سلام علیکم. آقای رئیس در ابتدا مایل هستم انتخاب جنابعالی را به ریاست کنفرانس عمومی تبریک عرض کرده و از حمایت و همکاری هیأت خود، شما را مطمئن کنم.
وی ادامه داد: برنامه‌های توسعه‌ای جمهوری اسلامی ایران در راستای پیشرفت و گسترش عدالت با هدف دستیابی به توسعه پایدار است؛ سند جامع راهبردی توسعه صنعت هسته‌ای برای افق ۲۰ ساله در سطح ملی به تصویب رسیده و در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرار گرفته است.
رئیس سازمان انرژی اتمی بیان کرد: بر اساس این سند؛ سهم برق هسته‌ای در سبد انرژی کشور به حداقل ۲۰ درصد از کل برق کشور افزایش می‌یابد و در این راستا احداث ۱۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای جدید برای سال‌های آتی پیش‌بینی شده است.
اسلامی گفت: در این سند همچنین توسعه تولید و کاربرد رادیوایزوتوپ‌ها، کاربرد گسترده پرتو در زمینه‌های سلامت، کشاورزی، محیط زیست و صنعت پیش‌بینی شده است. وی اضافه کرد: در این رابطه جمهوری اسلامی ایران از ابتکار پرتوهای امید که موضوع اصلی مجمع سال ۲۰۲۲ است، استقبال می‌کند. امیدوارم از خبر درباره شفاف‌سازی مسائل پادمانی باقی‌مانده با ایران گفتگو
شد
راضی بوده باشید.

درباره شفاف‌سازی مسائل پادمانی باقی‌مانده با ایران گفتگو
شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۲۷ ۰۲:۴۰:۰۵