حمله پهپادی اوکراین علیه ساختمان‌های سرویس امنیتی
روسیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حمله پهپادی اوکراین علیه ساختمان‌های سرویس امنیتی
روسیه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند که نیروهای اوکراینی حملات پهپادهای را علیه ساختمان‌های سرویس امنیتی روسیه FSB و وزارت کشور در بلگورود انجام داده‌اند.
در این ارتباط گفته شده که ارتش اوکراین با اقدامات هماهنگ از آن سوی مرز به گروه لژیون آزادی روسیه که گروهی ضد پوتین است، کمک می‌کند.
همزمان شبه نظامیان گروه لژیون آزادی روسیه ادعا می‌کنند که یک روستای مرزی روسیه را تصرف کرده اند. درگیری در امتداد مرز روسیه با اوکراین پس از آن آغاز شد که شبه نظامیان گروه لژیون آزادی روسیه، یورش فرامرزی را آغاز کردند و ادعا کردند که برای اولین بار در جنگ یک روستای مرزی تسخیر کرده‌اند.
لژیون آزادی روسیه، که خود را یک گروه شبه نظامی ضد کرملین توصیف می‌کند، مدعی شده که از مرز عبور کرده و شهرک کوزینکا را تسخیر کرده است، در حالی که واحدهایی را نیز به شهر گریوورون در منطقه بلگورود روسیه فرستاده است.
هنوز مشخص نیست که چند نفر در این درگیری کشته و یا زخمی شده‌اند. فیلم این حمله که ظاهراً از یک ایست بازرسی مرزی در گریوورون است، تلفات را نشان می‌دهد، از جمله ویدئویی از یک افسر روسی که به صورت دراز کشیده در یک حوض خون در کنار پاسپورت‌های روسی و سایر اسناد پراکنده روی زمین افتاده است. این ویدئو همچنین خودروهای زرهی را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسند به مقر پست برخورد کرده‌اند.
هرج و مرج فزاینده در منطقه بلگورود در حالی است که هم روسیه و هم مقامات اوکراینی درگیری در مرز را تأیید کرده اند. در بیانیه‌ای که توسط لژیون آزادی روسیه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، آمده است: «ما همان روس‌ها هستیم. ما تنها با این واقعیت متمایز هستیم که دیگر نمی‌خواستیم اقدامات جنایتکاران در قدرت را توجیه کنیم و برای دفاع از آزادی خود و شما سلاح به دست گرفتیم. اما امروز زمان آن است که همه مسئولیت آینده خود را بپذیرند. زمان پایان دادن به حاکمیت فعلی کرملین فرا رسیده است.»
فرماندار منطقه بلگورود نیز حملات را تأیید کرد و نوشت: «گروه خرابکارانه و نیروهای مسلح اوکراین وارد قلمرو منطقه گریورون شده‌اند. نیروهای مسلح فدراسیون روسیه به همراه سرویس مرزی، روسگواردیا و FSB اقدامات لازم را برای از بین بردن دشمن انجام می‌دهند.»
در واکنش به این تحولات، کرملین گفت که پوتین از تهاجم فرامرزی مطلع شده است و افزود مسکو معتقد است این حمله برای انحراف توجه از پیروزی‌های باخموت طراحی شده است.
اوکراین ارتباط با شبه نظامیان گروه لژیون آزادی روسیه را رد کرده و گفته است که آنها مستقل عمل می‌کنند و تحت کنترل نظامی نیستند.
یکی از مشاوران رئیس جمهور اوکراین نوشت که کیف هیچ ارتباطی با این حملات نداشته است. میخائیلو پودولیاک، مشاور زلنسکی، نوشت: «همانطور که می‌دانید، تانک‌ها در هر جای روسیه فروخته و قابل دسترس هستند و گروه‌های چریکی زیرزمینی از جمله گروه لژیون آزادی روسیه متشکل از شهروندان روس هستند.»
مشخص نیست که آیا این حمله بخشی از یک استراتژی نظامی پایدار است یا به عنوان یک حمله انحرافی انجام می‌شود، زیرا انتظار می‌رود اوکراین در حال آماده شدن برای شروع یک ضد حمله تابستانی برای بازپس گیری سرزمین‌های اشغال شده توسط روسیه است. امیدوارم از خبر حمله پهپادی اوکراین علیه ساختمان‌های سرویس امنیتی
روسیه
راضی بوده باشید.

حمله پهپادی اوکراین علیه ساختمان‌های سرویس امنیتی
روسیه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۲۳ ۰۲:۵۰:۱۸