حداقل ۲۰ ماهیگیر یمنی از سوی ائتلاف سعودی ربوده شدند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حداقل ۲۰ ماهیگیر یمنی از سوی ائتلاف سعودی ربوده شدند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المسیره، وزارت شیلات دولت نجات ملی یمن از ربایش ۲۰ ماهیگیر یمنی توسط ائتلاف سعودی و مزدوران آن خبر داد و چنین اقدامی را به شدت محکوم کرد.
گفته شده این ماهیگیران در هنگام صید در آب‌های سرزمینی یمن ربوده شدند و وزات شیلات گفته است که اقدامات مجرمانه نیروهای ائتلاف متجاوز در قبال ماهیگیران یمنی را محکوم می‌کند.
وزارت شیلات همچنین افزود که این ماهیگیران در نزدیکی سواحل منطقه بحیص در شهرستان رمیدی صورت گرفته و از مکان محل انتقال ماهیگیران هم خبری ددر دست نیست.
این وزارتخانه در بیانیه خود همچنین از جامعه جهانی و سازمان‌های حقوقی خواست درقبال خودسری‌های مستمر ائتلاف متجاوز و مزدوران آن در قبال ماهیگیران یمنی سکوت خود را بشکنند و به مسؤولیت خود عمل کنند.
اعلام این خبر از سوی وزارت شیلات یمن در حالی صورت گرفته که همزمان وزارت امور خارجه یمن هشدار داد که پیام نظامی اخیر به دلیل ماهیت هشداردهنده آن هیچ تلفات انسانی یا خسارات مادی در تأسیسات نداشته است، در حالی که گزینه‌ها برای اقدامات گسترده‌تری از اقدامات سختگیرانه در قبال کسانی که به فکر تکرار غارت منابع طبیعی از تمامی اراضی و بنادر یمن هستند، باز خواهد بود.
در این بیانیه تاکید شده است که صنعا همچنان در حرکت به سوی صلح عادلانه و شرافتمندانه جدی است و از تلاش‌های فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در یمن حمایت می‌کند.
در این بیانیه آمده است: «تلاش‌های نماینده سازمان ملل باید با گام‌های جدی برای پایان دادن به تجاوزات و رفع محاصره همه جانبه با اجرای گام‌های فوری بشردوستانه برای رسیدگی به پیامدهای این فاجعه انسانی همراه باشد که مهم‌ترین اقدامات عدم ممانعت برای ورود کشتی‌های مملو از مشتقات نفتی و گاز داخلی به بندر حدیده و عدم ایجاد مانع در مقابل خطوط هوایی تجاری برای ورود و خروج از صنعا است. به طور جدی و با علم به اینکه منابع مالی لازم از طریق صادرات نفت و گاز یمن در دسترس است، برای پرداخت حقوق همه کارکنان دولت بدون استثنا گام‌های عملیاتی عملی را بردارید.»
وزارت امور خارجه مجدداً از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا واقعیت‌ها را بررسی کند و وسوسه نشود که از آن به عنوان شورایی برای منافع کشورهای خاص و تأثیرگذار استفاده شود، بلکه شورایی برای امنیت همه کشورهای عضو باشد و جامعه جهانی مسئولیت‌های خود را مطابق با اهداف منشور ملل متحد انجام دهد. امیدوارم از خبر حداقل ۲۰ ماهیگیر یمنی از سوی ائتلاف سعودی ربوده شدند راضی بوده باشید.

حداقل ۲۰ ماهیگیر یمنی از سوی ائتلاف سعودی ربوده شدند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۹ ۰۲:۳۷:۳۲