حداقل ۱۳۳ زخمی در درگیری‌ معترضان و نیروهای امنیتی
عراق

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حداقل ۱۳۳ زخمی در درگیری‌ معترضان و نیروهای امنیتی
عراق
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، درگیری‌های روز چهارشنبه میان معترضان و نیروهای امنیتی عراق در بغداد، حداقل ۱۳۳ زخمی برجای گذاشت.
گفته شده در میان آسیب دیدگان ۴ افسر، ۱۱۸ نظامی عراق و ۱۱ غیرنظامی دیده می‌شود.
بعدازظهر چهارشنبه، منابع عراقی از شلیک چند گلوله خمپاره به منطقه سبز بغداد خبر دادند و اعلام کردند که پارکینگ پارلمان عراق هدف اصابت چند خمپاره قرار گرفته است.
منابع عراقی تاکید کردند که صدای دو انفجار در اطراف پارلمان عراق شنیده شده است. یک منبع امنیتی عراقی به بغداد الیوم گفت: چند گلوله خمپاره به منطقه الخضراء شلک شده است.
از سوی دیگر بغداد الیوم به نقل از یک منبع امنیتی عراقی از کشته شدن یک نیروی امنیتی این کشور بر اثر شلیک راکت به نزدیکی میدان احتفالات در بغداد خبر داد.
بر اساس اعلام منابع عراقی، در این حملات یکی از محافظان وفاء الشمری نماینده پارلمان و نیز پسر قحطان الموسوی دیگر نماینده در حملات منطقه سبز زخمی شده اند.
همزمان، هیئت سازمان ملل در عراق «یونامی» با تاکید بر ضرورت برگزاری گفتگوی سازنده میان گروه‌های عراقی، از همه گروه‌های سیاسی این کشور خواست که از «تهدید و خشونت» پرهیز کنند.
یونامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: از همه طرف‌ها می‌خواهیم که از تهدید و خشونت دوری کنند؛ البته راه حل‌هایی وجود دارد که رسیدن به آن نیازمند گفتگوی سازنده است، گفتگوی سازنده در اسرع وقت ممکن مسئله‌ای ضروری است.
همچنین صالح محمد العراقی معروف به وزیر صدر نیز، توسل به خشونت و حمله به منطقه سبز بغداد را محکوم کرد. ‌ امیدوارم از خبر حداقل ۱۳۳ زخمی در درگیری‌ معترضان و نیروهای امنیتی
عراق
راضی بوده باشید.

حداقل ۱۳۳ زخمی در درگیری‌ معترضان و نیروهای امنیتی
عراق  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۲۹ ۰۲:۳۸:۵۰