جوانان با معارف قرآن آشنا و زندگی خود را بر آن اساس سامان
دهند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جوانان با معارف قرآن آشنا و زندگی خود را بر آن اساس سامان
دهند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، آیت الله ناصر مکارم شیرازی پیامی به مسابقات کشوری معارف قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه سازمان اوقاف و امور خیریه صادر کرد که متن کامل پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است.
بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله صلی الله علیه وآله: اِذَا التَبَسَت عَلَیکُمُ الفِتَنُ کَقِطَعِ الَّیلِ المُظلِمِ فَعَلَیکُم بِالقُرآنِ.
(اصول کافی، ج ۲، ص ۴۵۹)
در ابتدا لازم است از همۀ دست‌اندرکاران و مسئولان این مسابقات با برکت تقدیر و تشکر نمایم و امیدوارم این برنامه گام مفیدی در جهت معرفی و انتشار معارف ناب قرآنی و روایی باشد.
حقیقت این است که قرآن کریم در جایگاه نخست و پس از آن، کلام نورانی اهل بیت (علیهم السلام)، دریایی زلال و بی پایان از معارف الهی است که انسان برای تکامل و تعالی به آن نیازمند است.
قرآن کریم که معجزه جاویدان برای همه نسل‌هاست و همچون خورشید، راه را نشان می‌دهد و نهج‌البلاغه که آن را در بلاغت و فصاحت و بیان معارف، برتر از کلام بشر دانسته‌اند و صحیفه سجادیه که زیباترین تعابیرِ خضوع و خشوع بندگان را در مقابل ذات پروردگار متعال در قالب مناجات‌های دلنشین آورده است، همگی درصدد نشان دادن راه سعادت و بندگی به انسان و تخلق او به اخلاق الهی و زندگی در فضایی بالنده و عاری از ظلم و ستم و تشویش و اضطراب و آراسته به آرامش و نشاط، حق طلبی، خیرخواهی و نوع دوستی است، همان برنامه‌ای که نیاز همیشه انسان‌ها خصوصاً در دنیای امروز بوده و نسخه رهایی بشر از مصائب و دردهایی است که امروزه دچار آن است.
البته دست یافتن به این معارف و بهره بردن از آن، نیازمند آشنایی، فراگیری، انس و همراهی و سپس عمل و به کارگیری آن است.
امیدوارم همه ما و خصوصاً جوانان عزیز بیش از پیش با این معارف آشنا شده و زندگی خود را بر اساس آن سامان دهند.
بار دیگر ضمن تشکر از همه مسؤولین برگزاری و شرکت‌کنندگان در این مراسم، توفیقات الهی را برای همگان از خداوند متعال مسالت دارم. امیدوارم از خبر جوانان با معارف قرآن آشنا و زندگی خود را بر آن اساس سامان
دهند
راضی بوده باشید.

جوانان با معارف قرآن آشنا و زندگی خود را بر آن اساس سامان
دهند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۰ ۰۲:۴۱:۰۰