جنگ اقتصادی علیه یمن از سوی آمریکا و انگلیس هدایت می
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جنگ اقتصادی علیه یمن از سوی آمریکا و انگلیس هدایت می
شود
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المسیره، «رشید ابو لحوم» وزیر دارایی دولت نجات ملی یمن در صنعا گفت که جنگ اقتصادی علیه ملت این کشور به صورت مستقیم از سوی آمریکا و انگلیس هدایت می‌شود و عربستان و امارات تنها ابزار دست آنها هستند.
بر اساس این گزارش، وزیر دارایی دولت نجات ملی یمن در گفتگو با المسیره افزود: متجاوزان سعی داشتند که فرآورده های نفتی را از طریق بنادر تحت اشغال وارد کنند اما رهبران ما بر ورود آن از طریق بندر الحدیده پافشاری کردند.
وی گفت: کالاهایی که از طریق بنادر تحت اشغال وارد می شوند برای اینکه به برخی مناطق برسند باید بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر را طی کنند در حالی که اگر از بندر الحدیده وارد شوند این مسافت بیش از ۲۰۰ کیلومتر است. انتقال کالاها از بنادر تحت اشغال در مسافت های طولانی هزینه آنها را چند برابر می کند و قیمت های سرسام آور، باری بر دوش شهروندان است.
ابو لحوم ادامه داد: برخی داروها از طریق زمینی از اردن به یمن منتقل می شود که این امر موجب خراب شدن آنها می شود و اگر از بندر الحدیده منتقل می شدند این کار طبق استاندارهای لازم انجام می گرفت.
وزیر دارایی یمن گفت: مبالغ و پول هایی که توسط مزدوران متجاوز از صندوق بین المللی پول گرفته شد به جیب آنها خواهد رفت و مردم یمن در شمال و جنوب کشور هیچ استفاده ای از آن نخواهند کرد. آخرین تماس ما با صندوق بین المللی پول پیرامون اجازه به مزدوران برای بیرون کشیدن سهم یمن از این صندوق یک ماه پیش انجام گرفت و ما از سال ۲۰۱۹ به آنها درباره خطرناک بودن این کار هشدار دادیم.
رشید ابو لحوم تصریح کرد: تماس های ما با صندوق بین المللی پول طبق مستندات قانونی مبنی بر اینکه اقدام آن فاقد هرگونه مشروعیت می باشد، صورت گرفت. سیاست غرق کردن ملت ها با وام های ربوی، یک سیاست استعماری یهودی است که پیامدهای آن بر چندین نسل مترتب می شود و ما کاملا با آن مخالفیم.
وزیر دارایی یمن تاکید کرد: جنگ اقتصادی علیه ملت ما به صورت مستقیم توسط آمریکا و انگلیس هدایت می شود و عربستان سعودی و امارات تنها ابزار دست آنها هستند. حجم بدهی خارجی کشور ما به دلیل عدم بازپرداخت اقساط و سود در سایه سیاست تجاوز و محاصره افزایش پیدا می کند.
ابو لحوم گفت: متجاوزان و مزدوران آنها بدانند که مسئولیت انتقال بانک مرکزی و پیامدهای آن از جمله سود بدهی های داخلی و خارجی بر دوش آنهاست. امیدوارم از خبر جنگ اقتصادی علیه یمن از سوی آمریکا و انگلیس هدایت می
شود
راضی بوده باشید.

جنگ اقتصادی علیه یمن از سوی آمریکا و انگلیس هدایت می
شود  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۲ ۰۲:۳۷:۳۳