جنگنده های ترکیه عین العرب سوریه را هدف قرار دادند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جنگنده های ترکیه عین العرب سوریه را هدف قرار دادند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از راشاتودی، جنگنده‌های ترکیه سحرگاه روز یکشنبه شهر کوبانی در عین العرب واقع در استان حلب در شمال سوریه را هدف قرار دادند.
در این گزارش گفته شده که جنگنده‌های ترکیه دو حمله هوایی به منطقه تل کوچر در نزدیکی مرز سوریه و عراق انجام دادند.
همچنین براساس گزارش‌ها، جنگنده‌های ترکیه یک ایستگاه برق در کوه کاراچوک در شمال شرق سوریه را بمباران کردند که این بمباران باعث قطع برق در این منطقه شد. این حملات مناطق الشهبه در حومه شرقی حلب و منطقه زرکان در حومه تل تمر را نیز هدف قرار دادند.
آژانس خبری کردی «هاوار» در این ارتباط اعلام کرد که حملات هوایی ارتش ترکیه مرکز شهر کوبانی را هدف قرار داده است.
ترکیه همچنین روستای بیلونیه در الشهبه و سیلوی دهرالعرب در شمال شرق منطقه زرکان در الحسکه را به شدت بمباران کرد.
فرهاد شامی، مدیر مرکز رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک در توئیتر خود نوشت: «شهری که داعش را شکست داد، اکنون توسط هواپیماهای ترکیه اشغالگر بمباران می‌شود.»
فعالان و رسانه‌های کردی نیز کلیپ‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند که بمباران توسط ترکیه را در برخی مناطق نشان می‌دهد.
بمباران‌های ترکیه پس از هشدار واشنگتن در مورد احتمال انجام عملیات نظامی قریب الوقوع ترکیه صورت می‌گیرد.
روز جمعه، وزارت امور خارجه آمریکا توصیه کرده بود که شهروندان این کشور به دلیل اقدام نظامی احتمالی ترکیه به شمال سوریه و عراق سفر نکنند. سرکنسولگری آمریکا در اربیل شامگاه جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال رصد گزارش‌های موثق و منبع باز درباره احتمال اقدام نظامی احتمالی ترکیه در شمال سوریه و شمال عراق در روزهای آینده است. امیدوارم از خبر جنگنده های ترکیه عین العرب سوریه را هدف قرار دادند راضی بوده باشید.

جنگنده های ترکیه عین العرب سوریه را هدف قرار دادند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۰ ۰۲:۳۹:۲۷