جامعه جهانی برای توقف جنایات اسراییل اقدام فوری کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جامعه جهانی برای توقف جنایات اسراییل اقدام فوری کند به گزارش سوالات شرعی و احکام، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد تجاوزهای وحشیانه رژیم اشغالگر صهیونیستی به محله‌ای در دمشق و نسل کشی در اراضی اشغالی فلسطین ماهیت جنایتکارانه آن را ثابت می‌کند و از جامعه جهانی می‌خواهیم تا برای توقف این جنایات و کشتارها اقدام فوری کند.
در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: رژیم نژادپرست صهیونیستی در روز شنبه ۲۰ ژانویه ۲۰۲۴ تهاجم وحشیانه‌ای را آغاز کرد و محله‌ای غیرنظامی در دمشق را هدف قرار داد که این اقدام غیرانسانی منجر به تخریب کامل یک ساختمان مسکونی، خسارت به ساختمان‌های مجاور آن و کشته و زخمی شدن شماری غیرنظامی شد.
این وزارتخانه افزوده است: سوریه از جامعه جهانی می‌خواهد که برای توقف این جنایات و کشتارهای رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان بی گناه و اموال غیرنظامیان که صلح و امنیت منطقه و بین المللی را مختل و اصول منشور سازمان ملل متحد و اهداف این نهاد را نقض می‌کند، اقدام فوری انجام دهد.
در ادامه این بیانیه آمده است: این تجاوز تنها عزم سوریه را برای ایستادگی در برابر این طرح‌های ضد بشری صهیونیستی و رویکرد نسل کشی و پاکسازی قومی (رژیم) اسرائیل در همه ابعاد و پیامدهای آن بدون توجه به قوانین و کنوانسیون‌های بین المللی افزایش می‌دهد.
سوریه از کشورهای جهان خواست تا در برابر سیاست‌های نسل‌کشی (رژیم) اسرائیل در منطقه عربی بایستند و همچنین از شورای امنیت می‌خواهد که مسئولیت‌های خود را در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی برعهده بگیرد و جنایتکاران سیاسی و نظامی صهیونیست را پاسخگو کرده و به سیاست‌های غیرانسانی و غیراخلاقی آنها پایان دهند.
ساعاتی قبل خبرگزاری سانا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی یک ساختمان مسکونی در محله «المزه» در دمشق را هدف قرار داده است.
در همین حال، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز (شنبه) اعلام کرد: بار دیگر رژیم ددمنش و جنایتکار صهیونیستی اقدام به تجاوز به شهر دمشق پایتخت کشور سوریه کرد و طی حمله هوایی جنگنده‌های رژیم متجاوز و غاصب تعدادی از نیروهای سوری و پنج تن از مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. امیدوارم از خبر جامعه جهانی برای توقف جنایات اسراییل اقدام فوری کند راضی بوده باشید.

جامعه جهانی برای توقف جنایات اسراییل اقدام فوری کند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۱ ۰۲:۳۹:۱۷