تولید میگوی پرورشی استان بوشهر به بیش از ۳۸ هزار تن
رسید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تولید میگوی پرورشی استان بوشهر به بیش از ۳۸ هزار تن
رسید
به گزارش خبرنگار سایت احکام، احمد محمدی‌زاده یکشنبه شب در نشست شورای اشتغال استان بوشهر با تاکید بر فراهم شدن تسهیل در امر سرمایه‌گذاری اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر پرورش آبزیان است که در این راستا فرصت‌های مهمی در عرصه پرورش ماهی و میگو فراهم شده است.
استاندار بوشهر با اشاره به تولید میگو پرورشی در سال جاری در استان افزود: میزان تولید میگو پرورشی تاکنون در استان بوشهر به ۳۸ هزار تن رسیده و این در حالی است که هنوز محصول میگو ۳۰۰ استخر پرورشی دیگر برداشت نشده است.
استاندار بوشهر بر توجه به فناوری نوین در پرورش میگو تأکید کرد و افزود: استفاده از روش‌های نوین و پیشرفته تولید میگو در هر هکتار نسبت به روش سنتی افزایش چند برابری دارد.
محمدی‌زاده با اشاره به ظرفیت اراضی پرورشی میگو در شهرک شیلات رود شور گناوه خاطر نشان کرد: ظرفیت مهمی در منطقه رود شور برای توسعه پرورش میگو به روش نوین و متراکم فراهم است که با توسعه زیرساخت‌های شهرک رود شور ظرفیت تولید میگو افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به افزایش تولید میگو پرورشی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی تولید میگو پرورشی با استفاده از روش‌های پیشرفته به ۱۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد.
استاندار بوشهر گفت: امسال شش هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی ساحلی استان به پرورش میگو اختصاص یافت.
وی خاطر نشان کرد: در عرصه توسعه طرح‌های آبزی پروری، دو هزار هکتار به اراضی پرورش میگو استان بوشهر افزوده شده است.
محمدی‌زاده یادآور شد: استان بوشهر قطب تولید میگو پرورشی در کشور محسوب می‌شود و طرح‌های اشتغال‌زایی در عرصه آبزی پروری یکی از اولویت‌های استان است. امیدوارم از خبر تولید میگوی پرورشی استان بوشهر به بیش از ۳۸ هزار تن
رسید
راضی بوده باشید.

تولید میگوی پرورشی استان بوشهر به بیش از ۳۸ هزار تن
رسید  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۴ ۰۲:۴۴:۴۷