تمدید آتش بس بدون رعایت نیازهای ملت یمن به معنای مرگ بالینی
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تمدید آتش بس بدون رعایت نیازهای ملت یمن به معنای مرگ بالینی
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از سبا، هشام شرف عبدالله وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن روز پنج شنبه با هانس گروندبرگ نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن دیدار و گفتگو کرد.
بر اساس این گزارش، در این دیدار تلاش‌های سازمان ملل به منظور تمدید آتش بس در یمن در راستای تأمین شرایط مناسب برای دستیابی به راه حل سیاسی جامع و صلح پایدار مورد بحث قرار گرفت.
وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن در این دیدار تاکید کرد که موضع شورای عالی سیاسی یمن در صنعا هیچ ابهامی ندارد و مطالبات صنعا را نمی‌توان پیش شرط نامید بلکه این مطالبات بشردوستانه و انسانی هستند و اگر طرف دیگر در پایان دادن به تجاوز نظامی و رفع محاصره به منظور دستیابی به حل و فصل سیاسی مسالمت آمیز و پایدار جدی باشد نباید اختلافات یا مذاکراتی پیرامون آن وجود داشته باشد.
هشام شرف افزود که آتش بس فرصتی حقیقی برای اعتمادسازی بین طرف‌ها و تکمیل اقدامات برقراری صلح و آماده سازی برای مذاکرات حقیقی به منظور رفع درد و رنج ملت یمن در تمام استان‌هایی است که از پیامدهای تجاوز رنج می‌برند.
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در عین حال تاکید کرد که تمدید آتش بس بدون رعایت جوانب و نیازهای انسانی مردم یمن به معنای داخل کردن کشور در مرگ بالینی در نتیجه تلاش‌های طرف مقابل برای ایجاد وضعیتی بین جنگ و عدم صلح است که به هیچ وجه در سطح رسمی و مردمی قابل پذیرش نیست.
هشام شرف افزود که بدیهی‌ترین حقوق شهروندان یمنی که بخشی از حقوق مورد تاکید ادیان آسمانی و منشور سازمان ملل و معاهدات و توافقنامه‌های حقوق بشری است دریافت حقوق ماهانه و دائم از سوی کارمندان و سفر از فرودگاه بین المللی صنعا و دیگر فرودگاه‌های این کشور بدون هیچ گونه موانعی است. امیدوارم از خبر تمدید آتش بس بدون رعایت نیازهای ملت یمن به معنای مرگ بالینی
است
راضی بوده باشید.

تمدید آتش بس بدون رعایت نیازهای ملت یمن به معنای مرگ بالینی
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۳۰ ۰۲:۳۹:۲۶