تداوم اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه انگلیس علیه
ایران

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تداوم اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه انگلیس علیه
ایران
به گزارش سوالات شرعی و احکام، «جیمز کلورلی» وزیر امور خارجه انگلیس در راستای حمایت از اغتشاشات و تداوم اظهارات مداخله جویانه در امور داخلی ایران، گفت که لندن طی سه ماه گذشته بیش از سیصد تحریم علیه تهران وضع کرده است.
بر اساس این گزارش، وزیر خارجه انگلیس در پیامی توئیتری نوشت: از زمان درگذشت مهسا امینی تا کنون بیش از ۴۰ مقام ایرانی را تحریم کرده ایم.
وی افزود: در مجموع ما بیش از ۳۰۰ فرد و نهاد، از جمله سپاه را به طور کامل تحریم کرده ایم.
اظهارات کلورلی در حالی است که پیش‌تر «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه حمایت آشکار کشورهای اروپایی از اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران اعلام کرد که اتحادیه اروپا بر سر اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به توافق خواهد رسید.
این مقام ارشد اروپایی مدعی شد این بسته تحریمی جدید علیه ایران «بسیار سنگین» خواهد بود. وی همچنین اعلام کرد بحث و بررسی مقامات اروپایی درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه همچنان ادامه دارد.
این در حالی است که پیرو استمرار اظهارات مداخله جویانه مقامات بریتانیایی در مورد تحولات داخلی جمهوری اسلامی ایران و حمایت آنها از ترور و اغتشاش و اعمال تحریم‌های غیرقانونی علیه شماری از اتباع ایران، «سایمون شرکلیف» سفیر این کشور اخیراً از سوی رئیس اداره سوم غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.
در این دیدار تداوم اظهارات مداخله جویانه و خارج از نزاکت مقامات بریتانیا درباره امور داخلی ایران و حمایت‌های دولتی و رسانه‌ای آن کشور از اغتشاشات و وضع تحریم‌های بلاوجه و ریاکارانه بریتانیا علیه اتباع جمهوری اسلامی ایران شدیداً محکوم گردید و تاکید شد که تلاش بریتانیا و رسانه‌های لندن نشین و دولتی آن کشور برای دمیدن تنفس مصنوعی در اغتشاشات راه به جایی نمی‌برد و نتیجه‌ای جز افزایش نفرت مردم ایران از تداوم سیاست‌های ضد ایرانی آن کشور نخواهد داشت.
به سفیر اعلام شد که جمهوری اسلامی ایران حق اقدام متقابل برای پاسخ به تحریم‌های اعلام شده بریتانیا را برای خود محفوظ می‌داند.
در این دیدار اتهامات بی اساس لندن در زمینه ادعای صدور پهپادهای ایران به روسیه که بدون ارائه هر گونه سند و مدرکی مطرح گردیده قویاً رد شد و یادآوری گردید آنچه موجب تطویل منازعه در اوکراین گردیده ارسال تسلیحات مرگبار از سوی بریتانیا و شرکای این کشور است که راه حل سیاسی برای حل و فصل این بحران را مرتباً به تأخیر می‌اندازد.
سفیر بریتانیا اعلام کرد مراتب را در اسرع وقت به کشورش منتقل خواهد کرد. امیدوارم از خبر تداوم اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه انگلیس علیه
ایران
راضی بوده باشید.

تداوم اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه انگلیس علیه
ایران  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۱۷ ۰۲:۳۸:۲۶