تاکید بر ضرورت بسته شدن پرونده‌های اتهامی آژانس علیه
ایران

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تاکید بر ضرورت بسته شدن پرونده‌های اتهامی آژانس علیه
ایران
به گزارش سوالات شرعی و احکام، دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، ظهر روز جمعه در گفتگوی تلفنی با ژوائو گومز کراوینیو وزیر امور خارجه پرتغال، در خصوص برخی موضوعات مرتبط با مناسبات دوجانبه و همچنین مسائل بین المللی مورد اهتمام مشترک گفتگو و تبادل نظر کرد.
طرفین در این تماس، با اشاره به بیش از پنج قرن روابط خوب میان دو کشور، بر گسترش هر چه بیشتر این روابط تاکید کردند.
وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی با تشریح مذاکرات صورت گرفته در نیویورک و گفتگوهای سازنده رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، بر ضرورت بسته شدن پرونده‌های اتهامی آژانس علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
دکتر امیرعبداللهیان در موضوع اوکراین نیز بار دیگر تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان سلاح برای بکارگیری در جنگ اوکراین در اختیار هیچ طرفی قرار نداده و نخواهد داد.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: ما باور داریم تسلیح هر یک از طرفین بحران، باعث طولانی‌تر شدن جنگ خواهد شد، بنابراین به هیچ وجه جنگ را راه مناسبی نه در اوکراین و نه در افغانستان، سوریه و یمن ندانسته و نمی‌دانیم.
دکتر امیرعبداللهیان گفت: ما کشوری هستیم که در غرب و شرق با گروه‌های تروریستی مانند القاعده، جیش العدل و داعش مواجهیم. همچنین در هفته‌های اخیر شاهد ورود اسلحه از مرزهای غربی و شرقی کشور بوده ایم. این در حالی است که برخی کشورها در اظهاراتی مداخله جویانه موضوع اغتشاشات و فعالیت‌های تروریستی را به عنوان اعتراض تلقی کرده و در عمل باعث تحریک اغتشاش گران و تروریست‌ها می‌شوند و حتی موضوع صدور قطعنامه یا تحریم‌هایی را در نشست آتی شورای وزیران اتحادیه اروپا در دستور کار خود قرار داده اند که در صورت انجام این اقدام، جمهوری اسلامی ایران اقدام متقابل خواهد کرد.
وزیر امور خارجه پرتغال نیز ضمن تاکید بر پیشینه طولانی روابط خوب میان دو کشور، از مواضع و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در تداوم مذاکرات هسته‌ای و به خصوص تعامل گسترده‌تر با آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال کرد.
ژوائو گومز کراوینیو همچنین خواستار تداوم همکاری‌های ایران در راستای کاهش بحران در اوکراین شد و در پایان با خانواده تمامی آسیب دیدگان حوادث اخیر از جمله نیروهای انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران ابراز همدردی کرد. امیدوارم از خبر تاکید بر ضرورت بسته شدن پرونده‌های اتهامی آژانس علیه
ایران
راضی بوده باشید.

تاکید بر ضرورت بسته شدن پرونده‌های اتهامی آژانس علیه
ایران  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۵ ۰۲:۴۵:۴۶