بولتون، ترور پوتین را گزینه روی میز آمریکا نامید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بولتون، ترور پوتین را گزینه روی میز آمریکا نامید به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از ایندیپندنت، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جهوری دونالد ترامپ، با هشدار به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره استفاده احتمالی از سلاح اتمی در اوکراین، مدعی شد که ترور پوتین به دست واشنگتن محتمل است.
بولتون در گفت‌وگو با رادیو اِل‌بی‌سی نیوز انگلیس، در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا توان حذف رهبر کنونی یک کشور با جایگاهی همچون پوتین را دارد یا خیر، گفت که رئیس جمهور روسیه باید بداند «شاید این اتفاق سریع نیفتد اما او پاسخگو خواهد شد.»
وی مدعی شد: با این حرف موافق نیستم که ما نمی‌توانیم او را به چنگ بیاوریم و فکر می‌کنم او (پوتین) این را می‌داند.
بولتون در ادامه ادعاهای گستاخانه خود و در اظهاراتی موید اقدامات تروریستی آمریکا در سراسر جهان، به شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده فقید سپاه قدس جمهوری اسلامی به دست آمریکا اشاره کرد و مدعی شد که واشنگتن وقتی تشخیص بدهد که کسی برای آمریکا تهدید محسوب می‌شود، او را حذف خواهد کرد.
ادعای هشدارآمیز بولتون در حالی مطرح شده که سران گروه جی‌هفت، هشدار داده‌اند که هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی، بیولوژیکی یا اتمی در اوکراین، عواقب شدیدی خواهد داشت.
نشست سران جی‌هفت روز سه‌شنبه با حضور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به طور مجازی برگزار شد؛ این نشست یک روز پس از حمله موشکی سنگین روسیه به شهرهای اوکراین از جمله کی‌یف تشکیل شد.
سردار سلیمانی در ژانویه ۲۰۲۰ با دستور رئیس جمهور وقت آمریکا یعنی ترامپ و در یک حمله پهپادی، به شهادت رسید. سپاه پاسداران ایران، نیز در اقدامی تلافی‌جویانه مواضع آمریکا در پایگاه عین‌الاسد عراق را هدف حملات موشکی قرار داد.
خالی از لطف نیست که بدانیم، دو روزنامه‌نگار آمریکایی در کتابی که به‌تازگی روانه بازار کرده‌اند، نوشته‌اند که ترامپ پس از ترور سردار سلیمانی، در محفلی خصوصی گفته است که از ترور شدن توسط ایران به شدت واهمه دارد. امیدوارم از خبر بولتون، ترور پوتین را گزینه روی میز آمریکا نامید راضی بوده باشید.

بولتون، ترور پوتین را گزینه روی میز آمریکا نامید  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۲ ۰۲:۳۹:۳۹